Türkiye ve Kırıkkale'nin aşağılandığı Netflix dizisi şaşırttı

Türkiye ve Kırıkkale'nin aşağılandığı Netflix dizisi şaşırttı

Furkan Güler
Furkan Güler 16.03.2018 - 11:59
Dizinin Türk hayranları duruma tepkili.

Ortaya koyduğu diziler sayesinde başarılı işlerin atlına imzasını atan Netflix, yayınladığı yeni mini dizi olan ve BBC Two'nun ilk olarak hazırladığı Collateral dizisinde, Türkiye'yi ilgilendiren bir sahne eklemiş. Bir pizza kuryesinin öldürülmesinin araştırıldığı dizide, Sam ve göçmen olan Berna isimli iki karakterin diyaloğu dikkatleri çekti. Berna karakteri çocukluğunun Kırıkkale'de geçtiğini ve her sabah Türkiye'de uyanmadığı için şükrettiğini söylüyor. Ayrıca karakter Kırıkkale için dünyanın en berbat yeri tanımlamasını yapıyor. Dizinin final bölümünde ise gözaltına alınan Berna karakteri, "Ne iş yapıyorsun?" sorusuna karşılık olarak "Türkçe filmlere altyazı yazıyorum yanıtını veriyor." yanıtını vermekte. Ardından dedektifin, İngiltere'de, Türk filmleri o kadar izleniyor mu?" sorusundan sonra Berna, "Türk sineması patlama yaptı, sen bilmiyor musun?" diyor ve üzerine Nuri Bilge Ceylan filmlerinin çok izlendiğini söylüyor.

Netflix dizisinde Kırıkkale şehri aşağılandı

Dizinin ilgili sahnesi ise şöyle

- Berna: Çocukluk arkadaşlarımın hayvan olduğunun farkındayım. Ama beraber büyüdük, o yüzden bana güveniyorlar. Çocukluğumuz Kırıkkale'de geçti.
- Sam: Hiç gitmedim.
- Berna: Dünyanın en berbat yeri. İngiltere'ye hep beraber geldik. Her sabah uyandığımızda Türkiye'de olmadığımız için şükrediyoruz.

Yorumlar 80
MK Okuru
MK Okuru 27.10.2020 23:22
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 7.04.2018 19:28
Doğru demişler
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.03.2018 18:28
Algı yapiyorsunuz. Ne yani bu yaratilan karakterin fikri alt tarafı. Amerikan filmlerinde özellikle rusyaya giydiriyorlar ama tepki yok bazi şeyleri çok büyütüyorsunuz
MK Okuru
MK Okuru 19.03.2018 14:44
aslında son noktayı koymuşsun ama emin ol seni haklı bulmaktansa biraz tartışmak onlara daha tatlı geliyor.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 17.03.2018 00:08
Eğer yabancılar bizi kötülüyorlarsa iyi işler yapıyoruz demektir . Başka Türkiye yok. Tanrı Türk’ü korusun ve yüceltsin. Türk olmak ve Türkiye’de doğmak bir ayrıcalıktır. Allah herkese nasip etmez. Onun için İt ürür kervan yürür. Lanet olası dizilerininde hepsininde canı cehenneme
MK Okuru
MK Okuru 19.03.2018 14:43
Egonun demeci: Eğer yabancılar bizi kötülüyorlarsa iyi işler yapıyoruz demektir .

Sen bu kafayla daha çok ileri gidersin, devam et Easy Rider.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.03.2018 20:52
Amerika Türk gerçeğine direnmeye devam ediyo. Bizi develere binen esmer tenli cüheyla sınıf olarak görme hayalleri yakında yıkılınca önce amerikalılar hayranlık yarışına girecek hiç üzülmeyin. Az daha sabır saltbea miz var erzurumlu şimdilik o yeter :)
MK Okuru
MK Okuru 19.03.2018 14:43
develer mi ? daha var ona, hedef 2023
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 19.03.2018 01:21
herhalde holywood da nasıl senaryolar olduğundan haberiniz yok.adamlar başkanlarının vatana ihanet ettiği senaryolar yazıyorlar. cia nın dünyayı yakıp yıktığı senaryolar yazıyorlar. abd nin dünyayı yakıp yıktığı senaryolar yazıyorlar. karakter kırıkkale büyümüş ve sevmiyor. doğal bir diyalog
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×