Türkiye'nin ilk Valorant şampiyonu BBL Esports oldu

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 8.12.2020 - 07:38
Valorant turnuvası olan First Strike tamamlandı ve Türkiye’nin ilk şampiyonu ünvanını BBL Esports kazandı.

Riot Games tarafından düzenlenen ilk büyük VALORANT turnuvası olan First Strike’ın Türkiye Finalleri 3-6 Aralık tarihleri arasında oynandı. Açık elemelerden gelen 8 takım dört gün boyunca şampiyonluk ve 400 bin TL’lik ödül havuzundan paylarını almak için mücadele etti. Anatolia Esports, Beşiktaş, BBL Esports, Futbolist, HaZe Clan, Mod-Z, Sangal Esports ve Oxygen Esports’un katılımıyla gerçekleşen turnuva on binlerce kişi tarafından Twitch ve Youtube üzerinden canlı olarak takip edildi.

İlk Şampiyon BBL Esports

BBL Esports’un First Strike: Türkiye Finalleri macerası 3 Aralık’ta oynanan çeyrek final maçlarıyla başladı. Rakibi Mod-Z’yi 2-0 ile geçerek finallere iyi bir başlangıç yapan ekip, bir üst turda turnuvanın favorilerinden Oxygen Esports’u 2-1 ile geçti. Galipler Kümesi Finali’nde de Futbolist’i 2-0 mağlup ederek adını Büyük Final’e yazdırdı. Futbolist ise Mağlupler Kümesi Finali'nde yoluna devam etti ve Oxygen Esports’u 2-0 mağlup ederek büyük final biletini kaptı.

Türkiye'nin ilk Valorant şampiyonu BBL Esports oldu

First Strike Büyük Finali BBL Esports ile Futbolist’i karşı karşıya getirdi. Bo5 formatında oynanan finale BBL Esports, Galipler Kümesi Kazananı olduğu için 1-0 önde başladı. Taraflar arasındaki ilk eşleşme Haven haritasında gerçekleşti. Çekişmeli geçen mücadeleyi BBL Esports kazandı ve seride 2-0 öne geçti.

Şampiyonu belirleyen maç ise Split haritasında oynandı. BBL Esports oldukça dominant bir performans sergileyerek mücadelede 12-7 öne geçmeyi başardı. Alacakları tek tur onlar için yeterli olacaktı. Futbolist mücadeleyi uzun süre bırakmayıp geri dönüş için ısrarcı olsa da takımın bu ısrarı yeterli olmadı. 13-10’luk skor BBL Esports’a hem maçı hem seriyi hem de şampiyonluğu getirdi.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 25.09.2021 14:34
Kalan Karakter : 300 Gönder
Türkiye'nin ilk Valorant şampiyonu BBL Esports oldu

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×