Türkiye'nin internet altyapısına saldırı mı düzenleniyor?

Türkiye'nin internet altyapısına saldırı mı düzenleniyor?

Furkan Güler
Furkan Güler 7.03.2018 - 17:58
Ülke genelinde internet hızının yavaşlama sebebi merak edildi.

Hali hazırda saat 17.00 civarında yavaşlamaya başlayan ülkemizin internet altyapısındaki problemin kaynağı yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı gibi gözüküyor. İlk olarak gazetelere ait olan internet sitelerinde ortaya çıkan engelleme problemi, sonrasında Emniyet Genel Müdürlüğü'nün sitesinde yaşanan çökme ve ardından Vodafone'un mobil internet sunucularının çöktüğü iddiası, akıllara "Ülkemize siber saldırı mı yapılıyor?" sorusunu getirdi.

Ülkemizin interneti saldırı altında olabilir

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu yetkililerinden şu anda herhangi bir açıklama yapılmadı. Ancak özellikle Uydunet kullanıcılarının sahip olduğu internet hızında büyük bir düşüş gözlemlendiği belirtiliyor. Diğer bir yandan eğer ortada siber bir saldırı söz konusu ise global olarak eylem yapan herhangi bir korsan grubu, saldırıyı üstlendiğini açıklamadı. Ancak tüm bunların yanında ortada saldırı yerine sadece bir teknik aksaklık da söz konusu olabilir.

Eğer sizin de internet hızınızda bir sıkıntı var ise ilk olarak servis sağlayıcılarınızı aramanızı öneriyoruz. Muhtemelen resmi bilgi yakın zamanda direkt olarak Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'ndan açıklanacaktır. Son olarak başta Twitter olmak üzere bazı sosyal medya ağlarında da yavaşlamaların gözlemlendiği, kullanıcılar arasında konuşulmakta.

Yorumlar 7
MK Okuru
MK Okuru 24.01.2021 09:34
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 8.03.2018 19:51
neye saldıracaksın ? internet çok yavaş, vikipedi'ye girilmez, twitter'a girilmez, online oyunlardan bile kdv alınır, hükümet yorumuna göre dava açar, paylaşımına göre işten kovulursun, porno izlenmez, dizi izlenmez. baktım da harbi saldırsalar nasıl anlayacağız ? :D
Kalan Karakter : 300 Gönder
kahvebitti
kahvebitti 8.03.2018 18:46
aynen öyle bankalardan yüklü miktarda işlem vs yapamıyorsunuz 2 gündür şu anda sorun yok
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 7.03.2018 22:40
saldırsınlar
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 7.03.2018 21:45
Süperonline kullanıyorum fiber maşşallah canavar gibi hiç bir sıkıntı yok.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 7.03.2018 20:17
Olmayan şeye saldırı düzenlenmez.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×