Twitch yayıncısı intihara kalkışan hayranına hakaret etti!

Emin Çıtak
Emin Çıtak 21.04.2016 - 11:53
Elbette istifa da gecikmedi
Profesyonel Smite yayıncısı ve yorumcusu Brandon “DM Brandon”  Nance olaylı Twitch bağışı sonrası Hi-Rez stüdyosundaki işinden istifa etti.

Olaydan önce Nance’ın Hi-Rez Studios ile birlikteliğin in Mart 2013’e dayandığını belirtmek gerekiyor. Oyunun popülerliğinin artmasında hayli etkili olan Nance’ın 80 bine yakın takipçisi bulunuyordu.

Neyse… Olayın yaşandığı 18 Nisan akşamında Nance yine rutin yayınlarından birindeydi. Ardından ilginç bir notla birlikte 5 dolarlık bir bağış aldı.

“Geçtiğimiz Ağustos kendimi öldürmeyi denemiştim. Ardından Smite’ı ve senin yayınlarını keşfettim ve bu benim için bir çıkış yolu oldu. Teşekkür ederim.”

Nance’ın normalde vermesini bekleyeceğimiz tepki kesinlikle biraz sonra yazacaklarım değildi. Evet, intihar iyi bir şey değildir ve gerçekten de her ne durum olursa olsun insanın hayatı en değerli, en güzel şeydir. Ama bu çıkış yolunu sunduğu için kendisine teşekkür eden bağışçıya Nance’ın verdiği yanıt aynen şu şekilde:

“Birçok yayıncının bu mesaj için teşekkür edeceğinin farkındayım. Ama ben sana dallama (ki bu inanın hafifletilmiş şekli) diyorum. Bu bencilce ve aptalca bir hareket.”

Elbette Twitch chat’i anında yıkıldı ve Nance da olayı kapamak yerine fikrini daha bir hararetle (bol küfürle) savunmaya devam etti.

Sonrasında gerek Twitch, gerek YouTube ve Reddit olayla ilgili yorumlarla doldu. Beklenen açıklama da gecikmedi. Nance verdiği tepki nedeniyle herkesten özür dileyerek Hi-Rez Studios’tan istifa etti.

Kaynak: Kotaku
Yorumlar 46
MK Okuru
MK Okuru 7.02.2023 13:47
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.04.2016 19:15
adam sonuna kadar haklı .. beğenmiyorsanız yayınımdan defolabilirsiniz diyor ve iki üç asosyalin kendi sorunlarını büyütmesinden başka bir şey değil bu olay. çok sinirlendim .. bide adama laf atıyorsunuz, nasıl bir düşünme yapısına sahipsiniz anlamadım gitti
MK Okuru
MK Okuru 4.05.2016 19:32
babanın düşmanı mu bu kadar kızıyorsun
MK Okuru
MK Okuru 30.04.2016 17:05
babanın oğlu mu bu kadar savunuyorsun
MK Okuru
MK Okuru 25.04.2016 12:05
asosyal kelimesini kim kullanacak diye merak ediyordum.merakımı giderdiğin için saol xD
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 1.05.2016 15:06
Çok haklı konuşmuş bence adam diyor ki bana karşı düşünen bir yayıncı var ise defolup gidin onu izleyin diyor
Kalan Karakter : 300 Gönder
Noble
Noble 25.04.2016 12:52
Çok haklı konuşmuş, orada teşekkür edip geçebilirdi ama bi mesaj vermeye çalışmış, küfür ettiyse noolmuş sanki izleyicileri hiç etmiyor. Tepkisini koymuş
MK Okuru
MK Okuru 28.04.2016 20:03
Karşındakine hakaret etmek mi mesaj oluyor ?.Oradaki yazıda dediği gibi ''dallama'' hafifletilmiş hali onun.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.04.2016 21:17
adam haklı ulan... intihar ediyordum senin sayende kurtuldum uhuhuh .. her streamde var ilgi cekmeye calısan bebeler...
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.04.2016 17:53
temin kanala gitim canlı yayın yapılıyordu videodaki kişinin yorumunu aynısını chat yazdım okuyan elamanlar baya dalga geçerek bu kişiyi taklit eti yani uzatmanın anlamı yok bu elaman hem kovulmuş hemde dalgada geçiliyor
Kalan Karakter : 300 Gönder
Twitch yayıncısı intihara kalkışan hayranına hakaret etti!

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×