Twitch'e 3 milyon dolarlık tazminat davası açıldı

Ahmet Özçilingir
Ahmet Özçilingir 17.12.2019 - 11:58
Twitch davalık oldu

Rusya’nın üçüncü büyük internet şirketi olan Rambler Group, Twitch’e, İngiliz Premier Lig futbol maçlarının yasa dışı yayınları sebebiyle dava açtı. Rambler, Twitch'teki korsan Premier Lig yayınlarının yaklaşık 36.000 kez özel yayın haklarını ihlal ettiğini ve bunun sonucunda şirketin kalıcı olarak zarar gödüğünü beyan ederek 180 milyar ruble (2.9 milyar $) tutarında tazminat davası açtı. Korsan yayınlar Twitch'in başını ağrıtmaya devam ediyor.

Twitch'e 3 milyon dolarlık tazminat davası açıldı

Twitch'in Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir şirket olması açılan davanın daha çok politik olduğu yönünde yorumlar yapılmasına neden oldu, Rusya ve Amerika Birleşik Devletleri arasındaki gerginlik, şirketler arasında karşılıklı restleşmelere de neden oluyor. Ancak tüm bunların dışında Twitch üzerinden yapılan korsan yayınların ülkede yer alan lisanslı yayıncıları kısmen zarara uğrattığı da bir gerçek. Yine de Twitch, Rus şirketin açtığı  180 milyar ruble (2.9 milyar $) tutarındaki davayı kaybederse, Amerika Birleşik Devletleri'nin de karşı hamle yapacağı ve Rusya'da Youtube'a erişimi engelleyeceği yorumları da yapılıyor. Bakalım bu dava iki ülke arasında yeni bir krize neden olacak mı?

Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 2.07.2022 20:43
Kalan Karakter : 300 Gönder
onrbal
onrbal 17.12.2019 13:36
3 Milyor diyelim, anlaşalım bence :)
Kalan Karakter : 300 Gönder
Twitch'e 3 milyon dolarlık tazminat davası açıldı

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×