Two Worlds

Aykut Göker
Aykut Göker 3.06.2010 - 12:31
İki dünya arası bol çeşitlilik bol aksiyon
Video oyunlarının en çok ilgi çeken yanı şüphesiz, kendimizi hiç olamayacağımız karakterlerin yerine koyup, var olamayacağımız fantastik dünyalarda, eşi benzeri görülmemiş kahramanlıklar yapmamızdır. Aslında gerçek değil, sanal bir serüven yaşıyoruz, belki sadece oyun kumandamızın tuşları bozulmadığı sürece vuruş gücüne sahibiz… Monitör veya televizyon ekranına muhtaç olan düşmanların bizi öldürmesi veya yaralaması mümkün değil. Böyle bir ortamda kahraman olmak da, kaslara ve zekâya değil, daha çok reflekslere hitap ediyor.

Sofistike hikâye

Two Worlds yeni bir rol yapma oyunu (Role Playing Game). Aziraal isimli savaş tanrısı kaybolur ve halk onu aramaya çıkar. Binlerce yıl boyu süren aramalar sonucu savaş tanrısına ait bir mezar bulunamaz. Bu süre boyunca gezegende çıkan gizli savaş, halkları huzursuz eder. Irkların liderlerinin suikastlara kurban gitmesi de olayların boyutunu farklı noktalara çekmektedir. Oluşan kaos ortamında her ırktan toplamda 4 kişi seçilir ve kendilerini tehdit eden doğaüstü güçlere karşı çetin bir sınav vermek üzere yola koyulur. Çünkü aralarından hayatta kalan sadece bir kişi, düşmanla girilecek ölümcül mücadele için doğaüstü güçlerle donatılacaktır!

PC ve X360 için geliştirilen yapımı Reality Pump hazırlıyor. Geçtiğimiz yıl Earth 2160’a da imzasını atan ekip, geniş ve çizgisel olmayan bir kurgu hazırlamış. Hatta Two World ile oyuncuya kendi kaderini belirleme özgürlüğünü tanıyacaklar.

Oyunun en önemli özelliklerinden biri dövüş koreografisi. Reality Pump dövüş sistemi için özel ve dinamik bir koreografi hazırlamış. Göze hoş ve gerçekçi gelen bu uygulama için yapımcılar “etkileyici” olacağı görüşünde. Bu savaşlarda kullanabileceğiniz at, dev kertenkele ve çeşitli büyük hayvanlar da olacak. Bunlar hem bir yerden başka bir yere ulaşımınızı kolaylaştıracak hem de dövüşlerde size yardımcı olacak.

Bununla bunu birleştirince bak ne oluyor

RPG oyunlarında item’lerin yeri büyüktür. Yapımda ne kadar çok ve etkili item varsa o kadar iyidir. Bu konuda Diablo 2: Lord of Destruction’ın ne denli başarılı olduğunu hatırlarsınız. Two Worlds, geniş ve çeşitli item yelpazesiyle oyunculara özel bir deneyim sunmaya çalışıyor. Item’larınızı tematik ve çeşitli kombinasyonlarla kullanabileceğiniz gibi farklı ekipmanları almak için de harcayabilirsiniz.

Two Worlds’ün dikkatleri üzerinde toplayacağı bir diğer nokta da fizik motoru olacak. Başta gerçekçi çevre tasarımları ve üzerlerindeki bitki örtüsü, fizik motorunun yeteneklerini sergileyecek. Reality Pump, oyuncuya her şeyiyle yaşayan bir dünyada olduklarını hissettirmek istiyor.

İçerisinde Multiplayer modu da bulunduracak olan Two Worlds, senfonik müzikleri, HDR ve Pixel Shader 2.0/3.0’ı destekleyen grafik teknolojisi, sofistike hikâyesi ve geliştirilmiş yapay zekâsıyla, 2007’nin Mart ayında RPG severlerin beğenisine sunulacak. Hem X360 hem de PC için geliştirilen yapım, TopWare tarafından yayınlanacak.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 25.06.2022 17:09
Kalan Karakter : 300 Gönder
Two Worlds

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×