1/2

Tycoon Oyunları

Erdinç Yılmaz
Erdinç Yılmaz 3.06.2010 - 12:31
Tycoonturk sitesi Webmaster'ı Cem Tosuner ile gerçekleştirdiğimiz söyleşi ilginizi çekecek.

Adres: https://www.tycoonturk.com.tr.tc

MK: Sizi biraz tanıyabilir miyiz ?
TT: Adım Cem Tosuner. 7 Ocak 1990 , İstanbul doğumluyum. İlhami Ahmet Örnekal İlköğretim Okulu’nun 8. sınıfında okuyorum. Küçüklüğümden beri bilgisayar karşı büyük bir ilgim var. Ancak son 2 yıldır, bu ilgim daha çok program öğrenmeye dönüştü. Böylece bilgisayarı daha çok yönlü kullanmaya başladım. Sonuçta bu yaz, site ile ilgili fikrim ortaya çıktı. Çok amatör bir biçimde bu işe atıldım.

MK: Siteniz hakkında biraz bilgi verir misiniz?
TT: Sitemiz Temmuz 2003 de yayın hayatına başladı. Bu site ile amacım; Tycoon oyunlarını tanıtmak, Tycoon severlerin aradığı bilgileri sağlamaktı. Çok basit bir dizayn ile bu işe atıldım. Kısa sürede iyi bir hit yaptım ve tebrik yazılarını gördüm. Bu da hevesimi ateşledi. Ardından yeni bölümler oluşturdum,forum yaptım,dizayn yaptım. . Sitemiz düzenli olarak yenileniyor. Yenilik çalışmalarımız da sürüyor.

MK: Tycoon Nedir?
TT: Tycoon; adında Tycoon kelimesi geçen oyunların tümüne verilen isimdir. Bu türün diğer oyunlardan ayıran bazı özellikleri var. Örneğin bu oyunlarda biraz kafa çalıştırmanız gerekir. Yani olaylar birbirine bağlıdır. Aslında anlatmakla olacak bir iş değil. Oynadıkça bu oyunların güzelliğine ve çekiciliğine kapılıyorsunuz. Bir de bu oyunların bitmemesi çok güzel. Yani istediğiniz gibi oynayabiliyorsunuz. Tabii çok fazla paraya sahip olunca oyun bitmiş gibi oluyor. Kısaca zevkli ve eğlenceli oyunlar. Ancak bu oyunlara gereken ilgi gösterilmiyor.

MK: Neden insanlar tycoon sevmez ya da oynamaz?
TT: Bence bunun nedeni Tycoon oyunlarının fazla tanınmaması. Çünkü bu oyunların oldukça fazla hastası da var. Kimileri bu oyunları oynamaya yeni başlıyor ve hastası olabiliyor. Tycoon Türk olarak bu oyunların tanınmasını sağlamaya çalışıyorum. Örneğin eski bir oyun olan Lemonade Tycoon’u sitede yayınladıktan sonra bu oyuna büyük bir ilgi gösterildiğini gördüm. Buda beni mutlu etti.

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×