Uber erişim engeli kaldırıldı, yeniden faaliyete geçebilir

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 24.12.2020 - 10:53
Geçtiğimiz yıl büyük tartışmaların ardından ülkemizdeki faaliyetlerine son vermek zorunda kalan Uber için erişim engeli kaldırıldı.

Uber ülkemizde faaliyete geçmesinin ardından özellikle Taksi esnafı ile büyük tartışmaların odağında yer almış ve daha sonrasında uygulamaya erişim engeli getirilmişti. Geçtiğimiz yıl hem uygulama hem de web sitesi engellenen Uber için bu engeller kaldırılmaya başlandı. İstinaf mahkemesi alınan kararı hatalı buldu ve Uber'e olan erişim engelini kaldırma kararı aldı.

Uber ülkemizde yeniden faaliyete geçebilir

İstinaf mahkemesinin bugün almış olduğu karara göre Uber'e getirilen erişim engeli kararı yanlış bulundu. Mahkeme aldığı karar ile erişim engeli uygulamasını bozarak bir nevi Uber'in önündeki engeli de kaldırmış oldu. Yani bu karar sonrasında Uber gerekli adımları atarsa ülkemizde yeniden faaliyete geçebilir. Tabi yaşanan tartışmalar ve gelen açıklamaların ardından firmanın tam olarak ne zaman faliyete geçeceği belli değil. Diğer taraftan ilk açıklamaya baktığımızda ise öncelik olarak Sarı taksiler üzerinden uygulamaya geçileceğini görüyoruz.

Alınan karar sonrası kısa bir açıklama yapan Uber sözcüsü "Türkiye’ye inanıyoruz ve buradaki kullanıcılarımıza bağlılığımız sürüyor. İstinaf mahkemesi Uber Taksi ile faaliyetlerimizi sürdürmeye devam edebileceğimizi teyit ettiği için mutluyuz. Uygulamamızı İstanbul'daki tüm yolcu ve sarı taksi şoförlerine sunmaya devam edeceğiz.” dedi.

2014 yılından itibaren ülkemizde kullanıma sunulan Uber, yavaş yavaş artan popüleritesinin ardından son yıllarda büyük bir kullanıcı sayısına ulaşmıştı. Bunun üzerine taksiciler ile büyük tartışmalara girilmiş ve sonrasında uygulamaya erişim engeli getirilmişti. Uber'in bu süreçte 4.5 milyon kişi tarafından indirildiği ve kullanıldığı da gelen raporlar arasında.

Yorumlar 10
MK Okuru
MK Okuru 24.09.2021 09:37
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 26.12.2020 23:47
Avrupa'da gayrette indirim kullanılıyor ve çok ucuz.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.12.2020 12:07
Zaten kullanılabiliyordu.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.12.2020 10:57
Sarı taksi şu an ağlıyor
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.12.2020 02:24
Über sağdan soldan adam toplamak yerine mevcut taksi sahipleri ile çalışmadığı müddetçe izin falan çıkmaz. Dağdan gelip de bağdakini kovamazsın. Gider adam gibi taksi sahipleri ile anlaşırsın, sonra VIP hizmet mi veriyorsun, ne zıkkım veriyorsan verirsin.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.12.2020 01:24
Darısı Paypal'e
Kalan Karakter : 300 Gönder
Uber erişim engeli kaldırıldı, yeniden faaliyete geçebilir

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×