Ubisoft ve PlayStation 4'ün arası son çeyrekte de iyi durumda

Ubisoft ve PlayStation 4'ün arası son çeyrekte de iyi durumda

Furkan Güler
Furkan Güler 13.02.2018 - 10:08
Ubisoft oyunları, tüm platformlarda ne kadar satıyor?

Günümüz video oyun dünyasına en çok büyük bütçeli oyun çıkaran firma olan Ubisoft, yeni finansal raporlarını açıkladı. Son dönem finansal raporlarına bakacak olursak, firmanın geride bıraktığımız sene çıkan oyunları gayet iyi satış rakamlarına erişmiş durumda. Ancak bu rakamların daha çok PlayStation 4 platformunda yükseldiği, açıklanan istatistiklerden belli oluyor. Finansal yılın ilk çeyreğine göre Ubisoft oyunları, yüzde 44 oranında PlayStation 4, yüzde 25 oranında Xbox One ve yüzde 21 oranında PC platformunda satılıyor. Geride kalan eski nesil konsollarda ise oyunlar yüzde 4 oranında ise Xbox 360, PlayStation 3, Wii ve Wii U platformunda satılıyor.

Ubisoft ve PlayStation 4'ün arası son çeyrekte de iyi durumda

Ubisoft ve PlayStation 4'ün arası gayet iyi

Firmanın CEO'su olan Yves Guillemot, Assassin's Creed markasına geri dönüş yapmanın kendilerini mutlu ettiğini ve endüstride büyümenin yolunu daha fazla oyun piyasaya sürmek olduğuna inanıyor. İstatistiklere genel olarak baktığımızda PC ve Xbox One platformlarının pazar payını toplamının bile PlayStation 4'ten az olduğunu görüyoruz. Bu da bizlere genel olarak PlayStation 4'ün ne kadar büyük bir kitleye hitap ettiğini gösteriyor.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 27.01.2021 19:57
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×