Ubisoft, yapay zeka teknolojisine kafayı taktı.

Ubisoft, yapay zeka teknolojisine kafayı taktı.

Hakan Hervenik
Hakan Hervenik 25.12.2017 - 14:07
Bu durum oyunları nasıl etkiler?

Ubisoft, son günlerde kafayı yapay zeka ile bozmuş vaziyette. Assassin's Creed: Origins'te NPC'leri tamamen yapay zeka teknolojisine emanet eden firma, şimdi de Watch_Dogs 2 üzerinde yeni bir test yapacak. Yapay zekaya son zamanlarda büyük bir yatırım yaptığı belirtilen firma, aynı zamanda yapay zeka araştırmalarını büyüterek küresel yatırımcılar listesinde üst sıralara yükselmiş.

Ubisoft yapay zeka ile oyun geliştirecek

Şimdilik hedefi yapay zekayı video oyunlarına entegre edebilmek olan Ubisoft, konu hakkında çalışmalarına çoktan başladı. Geçtiğimiz yıl Ubisoft tarafından piyasaya sürülen Watch_Dogs 2'de yer alan San Francisco'nun bir kısmını yapay zeka ile tasarlamaya çalışacak. Ufak bir bölümünün tekrar tasarlanacağı bu haritada ise bütün araçlar, insanlar, nesneler ve diğer materyallerin hepsi özel olarak geliştirilen yapay zekaya entegre edilecek. Yani, haritayı yapay zeka tekrar tasarlayacak. Yapay zeka teknolojisine çok güvenen Ubisoft, harita içerisindeki araçların kodları, gerçek araçların otonomları ile aynı olacak. Ayrıca, haritada bulunan insanların hareketlerinin de robotlar üzerinde bir örnek olarak kullanılması bekleniyor. Bakalım, Ubisoft bu testler ile video oyunlarına nasıl katkılarda bulunacak?

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 5.03.2021 19:12
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×