Ubisoft: Zelda ve Horizon bize özendi

Ubisoft: Zelda ve Horizon bize özendi

Furkan Sakoğlu
Furkan Sakoğlu 17.09.2017 - 14:22
Ortalık karışır Ubi...

Son yılların en başarılı açık dünya oyunlarından gösterilen The Legend of Zelda: Breath of the Wild ve Horizon: Zero Dawn için bugün Ubisoft CEO'su Yves Guillemot, kendi ile yapılan bir röportajda oldukça tartışılabilecek ve tepki çekebilecek bir yanıt verdi. The Legend of Zelda: Breath of the Wild ve Horizon: Zero Dawn'ın açık dünya mekaniklerinin Ubisoft oyunlarından örnek alınarak yapıldığı belirten Guillemot;

"Oldukça ilginç bir şekilde The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Far Cry ve diğer Ubisoft oyunlarında bulunan birçok şey aldı, ancak bunları mükemmelleştirdi. Bence oyunlarda en önemli şey bulundurdukları sistem değil, bunları nasıl mükemmelleştirildikleri, ve oyuncuya nasıl en iyi tecrübeyi sunduklarıdır. Sony'nin son oyunu Horizon: Zero Dawn bile, bizde olan sistemlerin birçoğunu aldı. Ancak oyun endüstrisi içerisinde zaten bizler her zaman, diğer oyunlara ve yayıncılara bakarız. Bir oyun gelişitirmek oldukça kompleks bir iş, ve başka oyunlara bakmak bizlere yardımcı oluyor," dedi.

Sizce The Legend of Zelda: Breath of the Wild ve Horizon: Zero Dawn gerçekten de Ubisoft oyunlarını örnek almış olabilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Yorumlar 29
MK Okuru
MK Okuru 7.03.2021 02:28
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 18.09.2017 12:42
God of War'ın Dmc'ı yok etmesi gibi Horizon ve Zelda'da Ubisoft'u bitirmiştir soğuk su içsinler. Farcry da sürekli ezik asker vuryoruz heyecanı yok seriyi batırdılar
MK Okuru
MK Okuru 18.09.2017 17:46
DMC bitmediki yeniside gelecek
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 17.09.2017 20:43
horizon, far cry primaldan önce duyuruldu
gursoyf
gursoyf 18.09.2017 15:34
eğer far cry 3-4 ve primal oynamış olsaydın horizon zero dawn ın haritasına kadar aynı olduğunu ve mekaniklerinin de aşırı benzediğini görürdün. keza adam kötü birşey dememiş. biz de dahil tüm geliştiriciler diğer oyunlardan birşeyler alırız demiş. bu arada horizon, far cry oyunlarını oynamamış olanlara daha güzel gelmiştir.
MK Okuru
MK Okuru 18.09.2017 12:05
Far cry 3'den bahsediyor
Kalan Karakter : 300 Gönder
matrix
matrix 18.09.2017 10:52
Ortalığı karıştırmayın adam kotu bise dememis. He soyledikleri bilinen seyler sadece horizon ve zelda degil bir suru oyun far cry 3 oldu. Zaten ubi fc 3 den beri aynı seyi yapio:) ubi hakkında 3. 5 bise solemem gerek icimde kalır yoksa. Ghost recon oyunu o ne felaket kotu bir oyundur arkadas parama acıyorum icin icin. Abi hızlı atraksyon olsun diye animasyonları pıratiklestirelim oynanış baltalanmasın diye bazı seylere goz yumalım derken mantık kavramının içine edilip sırf co op a kasıp singleplayerı oyle bi itelemisler oyle bi icine etmisler onu gectim boyle bir gorev seklide yok la oyunda ana gorev yok. Gelelim rainbowa ubinin elinde kirlenmis iyice. Sacma sapan karizmatik sexi havalı operatorler doldurmuslar. Oyun ilk hali en iyisiymis. Mekanikleri betada daha saglamdı full versiyonda oda kalıplastırılmış. Bir potansiyel daha ubinin elinde heba olmus bence. Far cry primal neden boyle bi oyun yaptınız lan. Watch dogs 2 olum o ana karakteri yaratırken ne dusundunuz. O oyundaki tipler jrpg de animelerde yok o nasıl uyuz hippi tipler o nasıl bir senaryo lan. O silahlar ne bide oyuncak nerf silahları gibi oyunu ciddiye alamiom. Nese ubi zaten oluyor yolu yol degil. Bole gitmez yani.
Kalan Karakter : 300 Gönder
napolyon07
napolyon07 18.09.2017 04:10
Tum coplerine ragmen yine sen ubisoft reiz!:)))
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 17.09.2017 21:51
Adam haklı. Açık dünya oyunlarının çoğunda daha önce Far cry da kullanılmış öğeler var
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×