1/5

Ucuz oyun satın alma rehberi

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Daha az paraya, daha çok oyun!
Her yıl binlerce oyun raflarda yerini alıyor. Kaliteli olanlar olduğu gibi, bekleneni veremeyen ürünler de var. Okuduğumuz haberler, yazılar ve izlediğimiz videolar neticesinde, almak istediklerimizi büyük ölçüde belirleyebiliyoruz. Hele bir de demo yayımlanmışsa, satın almakta şüphe duyduğumuz ürünler hakkında bilgi sahibi olabiliyoruz. Bu tip irili ufaklı araştırmalar yapmak önemli, zira hepimiz verdiğimiz paranın karşılığını eksiksiz olarak almak isteriz.

Oyun sektörü, her yönden gelişim göstermeye devam ettiği gibi, pazarlama olarak da sürekli ilerleme kaydediyor. Yeni taktikler, promosyon çalışmaları ve ön sipariş avantajları gibi yöntemler, almak istediğimiz yapımlara daha uygun fiyata ve daha hızlı şekilde sahip olmamıza imkân tanıyor.

Özellikle PC platformuna baktığımızda, son dönemde firmaların yeni kampanyalar düzenleyerek, giderek artan korsan oranlarını düşürmeyi amaçladıklarına şahit oluyoruz. Bu hamleler, tabii ki biz oyuncular için sevindirici.

Ucuz oyun satın alma rehberi

Kutulu ucuz oyunlar
Beklediğimiz isimler, bazen dünyayla aynı anda ülkemizde piyasaya sürülmüyor veya fiyat etiketleri sebebiyle bizi zor durumda bırakabiliyor. Hal böyleyken farklı çözümler bulmak şart. Baktığımızda EA Games etiketli yapımlar, ülkemizde oldukça uygun fiyatlara sahip. Fakat bu durum, sadece PC versiyonları için geçerli. Diğer yandan Ubisoft’un ürünleri de bir süre sonra fiyat indirimine giderek, sayıca fazla oyuncuya ulaşmayı amaç ediniyor. Eğer zaman konusunda kaygınız yoksa özel kampanyalar sonucunda indirime giden ürünlere de yönelebilirsiniz. Çıkalı 1-2 yıl olan bazı yapımlar, 5 ile 30 lira arasında satışa sunuluyor. Bu da koleksiyon yapmak isteyen insanlar için bulunulmaz fırsat.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×