1/2

UFC Undisputed 2010

UFC Undisputed 2010

Özgür Yıldız
Özgür Yıldız 15.06.2010 - 13:29
Durmadan terleyen dövüşçülerin hikayesi...
Platformlar XBox 360
UFC Undisputed 2010
  • Yapımcı - Yayıncı THQ - THQ
  • Çoklu Oyuncu: Var
Merlin Puanı 82
Artılar Gerçekçi karakter modellemesi, geniş kadro, eğlenceli kariyer modu
Eksiler Monoton olabiliyor, hareketleri öğrenmek zaman alıyor
Dövüş oyunları genellikle belli bir tarz ya da konu üzerine yoğunlaşır. Uzakdoğu tarzı, pankreas güreşi, kickbox gibi bir çok tarz bulunur. UFC ise bütün tarzların buluştuğu, bir nevi “Allah ne verdiyse” tarzını oluşturuyor. İster karate yapın, ister kung-fu, o da olmadı rakibinizi yere düşürüp yüzüne yumruklarınızı sallayın. Neredeyse her şeyi yapabilmek mümkün. Bu yüzden ki UFC’nin sloganlarından birisi de “No rules.”(Kural yok)

Allah ne verdiyse!

UFC Undisputed 2010, yenilenmiş kadrosu ve geniş mod seçenekleriyle konsol oyuncularının dövüş oyunu açlığını gidermeye çalışıyor.

UFC’nini barındırdığı modlara baktığımızda 8 ila 12 rakibi yenerek ünvan mücadelesi verdiğiniz Title modu, bu modu bitirdikten sonra açılan ünvan koruma Title Defense modu, kendi dövüşlerinizi düzenleyebildiğiniz Event modu ve kişiselleştirilebilen turnuvalar hazırlayabildiğiniz Tournament modu gibi bir çok mod bulunuyor. Bu bahsettiğimiz modlar, çok farklı olmasa da oyundan biraz daha fazla zevk almanızı sağlamak için hazırlanmışlar.

Oyunun asıl oynamanız gereken modu ise Career modu. Bu modla birlikte 12 yıl boyunca süren dövüşler, medya aktiviteleri, antremanlarla birlikte karakterinizi profesyonel bir dövüşçüye dönüştürüyorsunuz. Karakterinizi oluştururken oldukça ayrıntılı bir ekranla karşı karşıya kalıyorsunuz. Kaşınızı, gözünüzü, dizliğinizi ve hatta taktığınız şapkanın modeline kadar küçük detaylarla, oldukça gerçekçi bir dövüşçü yaratmanız mümkün.

Boşuna ter dökmüyoruz

Kariyer modunda genel olarak 3-4 farklı seçeneğiniz bulunuyor. Ancak bunlar belli bir hikaye içerisinde ilerlediğinden dolayı sıkıcı olmaktan kurtulabiliyor. Örneğin ilk başladığınızda direk olarak profesyonellerin arasına katılıp, UFC turnuvasında yer almıyorsunuz. Bunun yerine daha amatör dövüşçülerin bulunduğu World Fighting Alliance(WFA)’da dövüşerek, bir şekilde UFC’nin gözüne girmeye çalışıyorsunuz. Başlarda adı sanı duyulmamış bir dövüşçüyken, bir anda medyanın ilgi odağı olabiliyorsunuz. Dergi kapaklarına poz veriyor, TV programları için küçük gösteriler yapıyorsunuz. Bu küçük şeyler kamuoyu popülaritenizi arttırıyor ve sponsor anlaşmalarından kazanacağınız geliri arttırıyor. Bu gelirle de oyun içindeki dükkandan çeşitli ekstralar alabiliyorsunuz. Bu ekstralar arasında yeni tişörtler, şapkalar, sevinçler vb. gibi çok çeşitli değişiklikler mevcut.

UFC Undisputed 2010

Kariyer modunda haftalık olarak ne yapacağınızı seçmeniz gerekiyor. Antreman, antreman maçı ve dinlenme gibi seçenekleri, durumunuza (Condition) ve yorgunluğunuza (Fatigue) göre ayarlamanız gerekiyor. Üç düzey zorlukta antreman yapabiliyorsunuz. En üst düzey zorlukta antreman, sakatlanma riskini de birlikte getiriyor. Ancak sakatlandığınız takdirde, bir hafta dinlenmeniz yeterli oluyor. Antremanlar Güç (Strength), Hız (Speed) ve Dayanıklılık (Cardio) gibi üç farklı dalda yapılabiliyor. Antreman maçları ise ofansif ve defansif farklı yeteneklerinizi geliştirmek için gerekli. Buradaki problem, bu maçları oynamak istediğinizde, sonunda kazanacağınız puanlar otomatik olarak geçmeyi tercih ettiğinizdeki puan sayısından daha az. Yani otomatik geçmeniz daha yararlı olacak.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×