Bakan Ahmet Arslan, Mavi Balina'nın engellenemediğini açıkladı

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 26.12.2017 - 11:17
Bakan Ahmet Arslan, Mavi Balina hakkında konuştu

Mavi Balina uzun bir süredir hem bizim hem de diğer ülkelerin gündemini meşgul ediyor. Birçok kurbanı bulunan ve oyun olarak ifade edilse de bizim öyle kabul etmediğimiz Mavi balina için yeni açıklamalar da gelmeye devam ediyor. Son olarak BTK Başkanı Fatih Sayan, konu ile ilgili konuşmuş ve Mavi Balina'nın engellenemediğini belirtmişti. benzer bir açıklama da Bakan Ahmet Arslan'dan geldi.

Mavi Balina uluslararası kongrede ele alınacak

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tıpkı BTK Başkanı'nın dediği gibi Mavi Balina'nın engellenemediğini söyledi. Aileleri güvenlik filtreleri için uyaran Bakan Arslan “Oyunun sabit ve spesifik bir internet adresi olmadığından engellemeye yönelik bir işlem tesis edilememekte olup, BTK Başkanlığınca sözde oyun hakkında internet kullanıcıları için gerekli bilgilendirme çalışmaları yapılmaktadır” açıklamasında bulundu.

Ulaştırma Bakanı: Mavi Balina'yı engelleyemiyoruz

Tarayıcı tabanlı olmayan, sabit bir internet sitesi bulunmayan, resmi satışı olmayan bu oyunun, çeşitli mesajlaşma uygulamaları üzerinden internet kullanıcıları tarafından gizli gönderilen linklerle yayıldığını belirterek, “Bu yapıda çalışan sözde oyunun BTK tarafından engellenmesi ya da yasaklanması mümkün olamamaktadır” sözlerini de sarfetti. Bakan Arslan son olarak konuyla ilgili yeni adımlar ve görüşmelerin 11-13 Nisan 2018’de yapılacak Uluslararası bir kongrede ele alınacağını da vurguladı.

Yorumlar 10
MK Okuru
MK Okuru 1.10.2022 00:55
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 28.12.2017 09:48
Engelleyeceğinize, çözüm üretin. Mesela yetiştirdiğiniz prototiplerin IQ seviyesini birazcık yükseltin, çok değil, on IQ artsa yeter.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 27.12.2017 12:37
Zaten engelleme de. Her haltı engellemeye çalışıyorsunuz. Engelleyeceğine insanlarda bilinç oluştur, etraf maldan geçilmiyor. Hele yeni nesil malı fazla kaçırmış...
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 26.12.2017 21:28
engelleyemiyorsanız bakan olarak bu ülkede neye bakıyorsunuz çok merak ettim
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 26.12.2017 13:44
İşte bunlar hep mavi balina :)
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 26.12.2017 13:34
Ulaştırma Bakanı : Mavi Balinayı engelliyemiyoruz çünkü bende oynuyorum diyor kısaca
Kalan Karakter : 300 Gönder
Ulaştırma Bakanı: Mavi Balina'yı engelleyemiyoruz

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×