Ülkemizden bir oyuncu Starcraft 2'nin dünya finallerine kaldı

Ülkemizden bir oyuncu Starcraft 2'nin dünya finallerine kaldı

Furkan Güler
Furkan Güler 18.10.2017 - 13:48
E-spor sektöründe hızla ilerliyoruz.

E - spor tarihinin en köklü oyunlarından bir tanesi olan Starcraft serisine özel olarak düzenlenen turnuvalar, ülkemiz oyuncuların pek fazla ilgisini çekmese de dünya üzerinde milyonlarca seyirciyi toplamayı başarıyor. Sahip olduğu kompleks yapısı ve e - spora yönelik tasarlanan haritaları ile seyir zevkinin güzel olduğu Starcraft 2'nin WESG turnuvasında bir Türk oyuncu finallere kaldı. HWA Gaming'in Starcraft 2 oyuncusu Berkay "Zerghamdi" Erbaş, WESG 2017 Southeast Asia / Turkey elemelerini birinci tamamlayarak Barselona'da düzenlenecek olan dünya finallerinde rakiplerine soğuk terler döktürecek.

World Electronic Sports Games finallerinde bir oyuncu Türk bayrağını dalgalandırıyor

Fenerbahçe'nin League of Legends finallerinde ortaya koyduğu başarıdan sonra başka bir oyuncumuzun daha dünya finallerine kadar çıkması, ülkemizin e - spor endüstrisini dünyaya tanıtacaktır. Rekabet tabanlı oyunları seven ülkemizin oyuncularından daha da azı sanırım beklenemezdi. Aynı şekilde Counter Strike: Global Offensive'de de başarılı olan ülkemizin takımları, umarız ilerleyen dönemlerde dünya şampiyonu ünvanını kazanabilirler. Buradan Berkay "Zerghamdi" Erbaş'a ise Starcraft 2 finallerinde kolaylık diliyoruz.

Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 8.03.2021 21:42
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 19.10.2017 22:13
Finale çıkana kadar bizim medya nerdeydi? ctrl + c, ctrl + v den başka bildiğiniz bi kombinasyon var mı diye merak ediyorum. Gerçekten yapabildiğinizin en iyisi bu mu arkadaşlar. Ölüsünüz, lowsunuz...
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 18.10.2017 20:05
zerghamdi hala oynuyor mu be. helal olsun
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 18.10.2017 18:13
blade and soulda da salih vardı Luki oda dünya şampiyonasındaydı geçen günler
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 18.10.2017 15:41
...starcraft 2 liglerinde en son ne zaman foreigner biri turnuva kazanmis? Foreigner esittir koreli olmayan herkes :D hadi bakalim hamdi isin zor aga :D helal olsun vala, ben diamond dan yukarisini goremedim
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×