Ultima Online Serverlar

Can Koray Tutsoy 3.06.2010 - 12:31
Bazı yerli ve yabancı Ultima sunucuları inceledik.

İşte bütün dünyayı etkisine alan ve belkide en çok oynanan online oyun Ultima Online. Peki bu oyun ülkemizde ne alemde. Açıkçası oyunun orjinalini ülkemizde bulmak çok zor, hatta neredeyse imkansız, fakat free serverlar bu talihsizliğimize bir yere kadar dur diyebiliyorlar. İşte burada bu sunuculardan en çok tutulanlarını ve adreslerini vereceğim. Oyuna girebilmeniz için kendinize bir account açmalı ve gerekli dosyayı çekmelisiniz. Gerisi ise size kalmış :)

www.nebula.gen.tr : Belki de Türkiye'de en çok tutulan server. Fakat çok kalabalık ve oyuna girebilmeniz için bayağı bir uraşmanız lazım.
www.workz.org/olympos : Bu da beğenilen bir server. Yunan mitolojisine ilginiz varsa tam size göre.
www.hobbit.com.tr/uo : Tamamen FRP ve RP üzerine kurulu bir server. Eğer kendinize güveniyorsanız, yaratacağınız karakterin bir özgeçmişini yazıp göndermeniz gerekiyor. Game Masterlar hikayenizi beğenirse oyuna dahil olabiliyorsunuz.
www.wildarea.com : Kaliteli bir oyuncu kitlesi olan bir server.
www.agszone.com : Aylık sabit bir ücret ödeyerek oynayabileceğiniz bir server. Çok başarlı bir server daha önce hiçbir server da görmediğiniz şeyler sizleri bekliyor.
www.ultimaonline.com.tc : Silver Serpents adında bir server. Fazla bir bilgim yok ama denemekte fayda var derim.
www.lostmyth.com : Server da oynayan bir çok kişi daha önceden başka free shardlardan gelen oyuncular.

Şimdi bunlar yerli, yani Türk sunucular fakat ben farklı bir oyun istiyorum yeni kişiler ve tatlar arıyorum diyorsanız işte size bazı yabancı sunucuların adresleri. Denemekte özgürsünüz:
www.mytharria.com  
www.kalmiria.com  
www.thealterrealm.com  
www.mpz.co.uk/uo  
https://chaosbound.n3.net  
btr.uptohere.net
www.eternal-myst.com 

Bunlardan kalmiria ve thealterrealm da Türk bir oyuncuya rastlama olasılığınız oldukça yüksek. Çünkü Türkiyede en çok tutulan yabancı serverlar bunlar. Bütün bunlardan sonra ben orjinal oyunumu resmi sunucusunda oynamak istiyorum diyorsanız www.uo.com adresine girmeli ve ayda 9.95$, kısaca 10 dolar ödemelisiniz. Unutmayın elinizde orjinal oyununuz olmalı, yoksa oynayamazsınız.

Bir kaç server daha var fakat buraya en çok tutulanları ve en çok zevk alacağınızı düşündüğüm server ları yazdım. Tabi bu diğer sunucuların kötü olduğu anlamına gelmez. Zaten önemli olan oyunu oynamanız ve bir kaç değişiklik dışında aralarında pek bir fark yok. Şimdi kendinize uygun olan serverı seçin ve bence hemen oyuna başlayın. Şimdiden iyi oyunlar.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 22.02.2024 09:57
Kalan Karakter: 300 Gönder
Ultima Online Serverlar
İlginizi Çekebilir