Uluhan neden ertelendi?

Aykut Göker
Aykut Göker 3.06.2010 - 12:31
Céidot ekibinin Uluhan’ın e
Céidot ekibinin Uluhan’ın ertelenmesiyle ilgili basın bülteni:

Sevgili Türk Oyun Medyası ve Tüm Oyunseverler, Bu duyuruyu sizlere karşı olan sorumluluğumuz, uğradığımız haksızlıklar ve yapılan etik dışı hareketler nedeniyle sizinle paylaşmak zorunda kaldık.

Céidot ekibi olarak duyurmak isteriz ki geliştirdiğimiz Uluhan isimli oyunun açık betaya geçiş tarihi ile ilgili yaşanan ertelemeyle kesinlikle hiç bir ilişkimiz bulunmamaktadır. Céidot ekibi Uluhan'ı tamamlamış ve tüm sorunlarından arınmış bir şekilde yayına hazır hale getirmiş, bunu da oyunun yatırımcısı GGC'ye bildirmiştir. Ancak GGC, Uluhan ile ilgili Céidot'a yapması gereken son ödemeyi gerçekleştirmediği gibi, bizimle hiç bir şekilde irtibata geçmemiş, bizim iletişime geçme çabalarımızı karşılıksız bırakmış ve daha sonra şaşırtıcı bir şekilde kendi kendilerine bir açık betaya geçiş tarihi vermişlerdir.

Céidot olarak bildiririz ki oyun açık betaya hazırdır, ancak GGC ekibi bizimle iletişimi anlaşılmaz gerekçelerle kestiği için oyunu bizimle açık betaya çıkartmak yerine, oyunumuzu kendileri açmaya çalışmış, görünüşe göre başaramadıkları için de açık beta tarihini ertelemiştir.

GGC geçtiğimiz hafta içerisinde tek taraflı olarak bizimle ilişkilerini kopartmış ve bunca aylık emeklerimize hiç doğru ve etik olmayan şekilde zarar vermeye çalışmıştır. Bizim iznimiz ve onayımız olmaksızın açık betaya geçilemeyeceğine rağmen böyle bir çaba içerisine girmiş ve ilişkilerimizi derinden zedelemiştir.

Tekrar altını çizerek ve üzülerek bildiriyoruz ki Céidot olarak GGC'nin ilişkileri tek taraflı kesmesi, bize karşı sorumluluklarını yerine getirmemesi ve hem sizleri, hem bizi zor durumda bırakması, dahası açık betaya geçiş tarihinin ertelenme gerekçesi olarak oyunun henüz hazır olmadığı gibi doğru olmayan bir bilgi vermesi bizim için ve Türk oyun sektörü açısından büyük talihsizliktir.

Céidot olarak bugüne kadar partnerlerimizi hep koruduk. Sıkıntıları asla dışarı yansıtmadığımız gibi, partnerimizden kaynaklanan problemlerden ötürü insanların bizi suçlamalarına bile göğüs gerdik. Kendimizi savunurken bile hiç bir zaman partnerlerimizi rencide etmedik, onları suçlamadık. İsterdik ki partnerlerimiz de bize karşı aynı etik anlayışı ve hassasiyeti göstersinler...

Yaşanan sorunlardan dolayı üzgünüz ve hepinizden özür dileriz. Ancak kesinlikle bu sorunlarda hiç bir payımızın olmadığını, sorunları gidermek için ve bunu yaparken her şeye rağmen partnerimizin de haklarının korunduğu bir çözüm yolu bulmak için çalışacağımızı ve mevcut sıkıntıların Futbol Arena’ya da sırayet etmemesi için çabalayacağımızı tüm Türk oyun dünyasına ve kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Céidot ve Céidot XS Takımı
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 17.04.2021 22:40
Kalan Karakter : 300 Gönder
Uluhan neden ertelendi?

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×