1/4

Ulusal Turnuva

Aybek Andican 3.06.2010 - 12:31
Uzun bir aradan sonra MTG köşemiz yeniden hız kazanıyor.
Herkese uzun bir aradan sonra tekrar merhaba. Uzun zamandır teknik problemlerden dolayı siteye yazı yazamıyordum (yalan inanmayın :), ama artık eski tempomla yazılarıma devam edeceğim gibi işin gerçeğini söylemem gerekirse okul tarafından çok özel ve gizli bir görev almıştım (bu da kuyruklu yalan :P). Aslında işin aslı ben 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramında görevli öğrencilerden biriydim ve bu yüzden yazılara ara verdim. He nasıl ara verdin nasıl yazı yazmazdın derseniz, bir yıl 19 Mayıs faaliyetine girmenizi ve ne kadar kötü koşullarda ve ne kadar sıklıkla prova yapıldığını görmenizi isterim. O zaman bana hak vereceksiniz.
Siteye yazı yazamadığım süre içinde Türkiye ulusal turnuvamız yani Nationals yapıldı bu turnuvada ilk sekiz şu sırayla oluştu.
1- Şiyar Erzen
2- Eda Bilsel
3- Başar Coşkunoğlu
4- Aybek Andican (yani benim tebrik maili istemez ehe:P)
5- Osman Özgüney
6- Alp Övütmen
7- Yusuf Kemal Vefa
8- Burçak Caner

Buradan Şiyar Erzen’i tekrar ve tekrar tebrik ediyorum. Şimdi ise Nationals hakkında bazı gözlemlerimi anlatmak istiyorum.
İlk olarak Nationals’a gelen Danimarkalı hakem Jesper Stehr Nielsen bence Türkiye’de eşi benzeri görülmemiş bir organizasyon gerçekleştirdi. Futbol terimlerinde belirtebileceğimiz gibi gördüğünü çaldı ve bence bir çoğu konuda doğru ve haklı kararlar verdi. Ayrıca turnuva salonunda sigara içilmesini yasaklayarak benim ayrıca takdirimi topladı. Bana göre bir diğer artısı ise turnuvayı zamanında başlatmış olmasıydı. Yani bana sorarsanız bir baş hakemin bir turnuvada gerçekleştirmesi gereken her şeyi yaptı ve yüzünün akıyla bu işten çıktı. Tabi diğer hakemler Berkin Bozdoğan, Murat Bilsel, Saygın Sungur ve Balkan (soyadını unuttum pardon) canla başla çalıştılar ve ellerinden gelenin en iyisini yaptılar. Bu yüzden onlara da teşekkür ediyorum. 
Şimdi gelelim kişisel gözlemlerime. İlk olarak oynadığım rakiplerimin genel olarak hepsi son derece saygılı ve fair play çerçevesinde maç yaptılar. Bu yüzden hepsine teşekkür ediyorum. Ancak Burçak Caner ile yaşadığımız bir sorun oldu ki bu olaya değinmeden geçemeyeceğim.(Yazının sonunda bu konuyla ilgili düşüncelerimi yazdım) Ancak buradan turnuvada şanslı olduğumu düşünenlere bir cevabım olacak. 
“İyi ki çok şanslı bir insanım. O kadar şanslıyım ki Cumartesi ve Pazar günleri paçamdan resmen bal aktı ve 12 round boyunca sürdü. Hatta o kadar şanslıydım ki Nationals’da Top 4 yaptım. Keşke daha şanslı olsam”

Nationals Raporu
İlk draft poduma oturduğumda hatırladığım kadarıyla dizilişimiz şu şekildeydi.
1- Tolga Esen
2- Azat Ağaçe
3- Haluk Örnek
4- Ben
5- Doğanay Tören
6- Sarp Övütmen
7- Taner Bostan

Bu masaya oturduğum zaman yapmak istediğim iki üç renk vardı. Bunlar R-G, U-G ve U-B idi ama tabi ki kötü şansım beni yalnız bırakmadı ve rezalet çıktı. İlk açtığım packden aldığım bir Cephalid Looter beni maviye yönlendirdi. Ondan sonra aldığım bir Ghastly Demise’da öbür rengim için siyah derken sol tarafıma bir tane Hallowed Healer verdim. Neyse mavi siyah toplarken 2 Mystiz Zealot verdiğimi fark edince beyazda toplamaya başladım ki bu büyük bir hata oldu. Neyse sonuç olarak 4 tane Mystiz Zealot toplamama rağmen destem çok da iyi değildi.