1/5

Uncharted 3: Drake's Deception

Mahmut Saral
Mahmut Saral 2.11.2011 - 10:38
Nathan Drake, Uncharted 3'te hayatının macerasına adım atıyor!
Platformlar PlayStation 3
Uncharted 3: Drake's Deception
  • Yapımcı - Yayıncı Naughty Dog - Sony Computer
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Aksiyon,Macera
Merlin Puanı 98
5 Kişi Oyladı
Okur Ortalaması%89
Artılar Kaliteli grafikler, film tadında heyecanlı oyun yapısı, Türkçe dublaj desteği, uzun soluklu online modlar
Eksiler Yapay zeka daha iyi olabilirdi
* Uncharted filminde Nathan Drake'i kim oynamalı? Galeri yazı için tıklayın.
* Uncharted 3'ü Türkiye'de ilk defa Merlin okuyucuları denedi. Video ve yorumlar için tıklayın.
* Uncharted 3'ün zengin Türkçe seslendirme kadrosu galerisi için tıklayın.
* Nathan Drake figürleri için tıklayın.
* Uncharted 3'ün sanatsal tasarım galerisi için tıklayın.

Uncharted 1’in E3 2006’da yapılan ilk gösterimini hatırlıyorum. Belki de çoğumuz ilk başta “Tomb Raider’ın ucuz bir kopyası mı yoksa” diye sormadan edememiştik. Ancak Uncharted, kısa sürede kalitesini ispatlamış ve peşi sıra gelecek devam oyunlarını da çoktan müjdelemişti. Sinemada zaten Harrison Ford’un Indiana Jones isimli kült hazine avcısı vardı. Şimdi de oyun dünyasında, bu önemli sinema serisinden de esintiler taşıyan Nathan Drake isimli bir karakter çıkageldi. Daha doğrusu geleli birkaç yıl oluyor. Şimdi ise, en önemli macerasına adım atmak için bizim yardımımıza ihtiyacı var.

Uncharted 3: Drake's Deception, şüphesiz bu yılın en çok beklenen PS3 oyunu. Ardı ardına gösterilen oynanış videoları, açıklanan bilgiler, düzenlenen multiplayer beta derken, milyonlarca kullanıcının Uncarted 3 için heyecanlandığını anlamamız zor olmuyor. Zira büyük ihtimalle bu yapım, 2011 yılında Sony’yi en çok kar ettirecek oyun olarak gözüküyor.

Ofiste, bilinmeyen bir paket

Yorgun bir günün sonuna doğru, adete bir ödül mahiyetinde geldi elimize Uncharted 3. Ağzı eski bir iple bağlanmış torbayı açtığımızda, önce biraz çöl kumuyla, sonra eski bir parşömenle, en sonunda da üzerinde Uncharted 3 yazan bir diskle karşılaştık. Parçaları birleştirip, şifreleri çözmemiz gerektiğini anlayarak yola koyulmamız geç olmadı. Bu kez çok daha büyük bir hazine için yola çıkıyorduk. Evvela kaybolan gizemli şehri, sonrasında da yüzyıllardır çözülemeyen sırrı  açığa çıkarmamız gerekiyordu. Herkes vakit kaybetmeden PS3’ün başına üşüştü ve saatler, günleri kovaladı…

Uncharted 3: Drake's Deception
Bazı şeyler kaybolur,  kolay kolay bulunamaz

Drake's Deception, yüzyıllardır bulunamayan bir hazine için oyuncuların yardımına ihtiyaç duyuyor. Baş karakterimiz Drake’in boynundaki yüzüğü hatırlıyor musunuz? İşte yeni maceramızın kilit noktasını o oluşturuyor. Çok uzun süre önce, kötü yaşam tarzı sebebiyle Tanrı tarafından cezalandırılıp Rub’al Khali Çölü’ne gömüldüğü söylenen efsanevi kayıp şehri bulmak zorundayız. Bunun için araştırmalar yapmalı, ipuçları toplamalı ve insanlardan bilgiler almalıyız. Suriye, Fransa, İngiltere, Kolombiya gibi ülkeler, uğrayacağımız noktalardan sadece bazıları, ancak oyunun merkezini kızgın çöl kumlarının oluşturduğunu söyleyebiliriz. Sebebini, Uncharted 3’ü oynadığınızda daha iyi anlayacaksınız.

Film başlıyor

Bir bardayız. Anlaşmak üzere olan iki taraf var. Bir şeyler ters gidiyor ve büyüyen tartışmanın sonucu olarak kavga başlıyor. Böylelikle Uncharted 3’e ilk adımı atıyoruz ve görüyoruz ki, tam bir interaktif sinema filmi gibi. Görüşmeyeli Nathan Drake’in kabiliyetleri hayli gelişmiş. Pes etmeyi düşünmeyen, alternatifler üreten ve arkadaşlarıyla koordineli dayak atmayı seven adamımız var. Böylelikle ilk izlenim konusunda üzerine düşeni fazlasıyla yapıyor ve sonrası için oyuncuyu heyecanlandırıyor.

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×