Ünlü Besteci Rahman Altın’dan Monster’a özel parça

Ünlü Besteci Rahman Altın’dan Monster’a özel parça
Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 12.12.2016 - 12:34
Monster Notebook'tan yeni bir adım
Monster Notebook, sadece masaüstü bilgisayar performansını dizüstü bilgisayarların işlevselliğiyle bir araya getiren modelleriyle değil kullanıcılarına eşsiz bir deneyim sunma yolunda attığı adımlarla da dikkatleri çekmeye devam ediyor.

Bu anlayışın etkilerini şirketin işleyişinin her aşamasında görmek mümkün. Örneğin firma, piyasadaki en yeni donanım bileşenleri kullanılarak oluşturulan modellerini, diğer markalara göre avantajlı fiyatlar ve etkin satış sonrası destek hizmetiyle kullanıcılarına sunuyor. Geçtiğimiz haftalarda Kadıköy’de açılan ve Türkiye’nin yalnızca oyun bilgisayarlarına ayrılmış ilk mağazası olma özelliğini taşıyan Monster Kadıköy şubesi, sıra dışı tasarımı, özel VR alanı ve etkileyici atmosferiyle göz dolduruyor.

Şirket teknoloji alanında Intel, NVIDIA, Seagate, Kingston ve Microsoft gibi dünya devleriyle yaptığı iş birliklerinin bir benzerini, Kelebeğin Rüyası, Cenneti Beklerken ve Uzak İhtimal gibi filmlerin müziklerine imzasını atmış, dünyaca ünlü Türk besteci Rahman Altın'la yaptı. Monster Notebook, Rahman Altın’ın eliyle, duyduğunuz anda aklınıza Monster’ın performans canavarı oyun bilgisayarlarını getirecek heyecan verici bir müzikal temaya kavuştu.

Ünlü Besteci Rahman Altın’dan Monster’a özel parça
Monster Notebook Genel Müdürü İlhan Yılmaz, konuyla ilgili düşüncelerini, “Bu çalışmayı yaparken duyulara hitap eden bir marka olmayı amaçladık. Bu amaçla öncelikle Monster’ı anlatan görsel bir tarz belirledik. Ardından bir firmayla anlaşıp Monster için mağazalarımızda kullandığımız özel bir koku hazırlattık. Bunları bütünleyici bir unsur olarak müziğin de kullanılmasıyla atmosfer çok daha etkileyici oluyor, insanlara daha fazla anlam ifade ediyor. Bu nedenle Monster’a özel bir müzik parçası oluşturmak istedik ve araştırmalarımız sonunda böyle bir işin altından ancak Rahman Altın gibi bir ismin kalkabileceğini öğrendik. Türkiye’de kurulmuş bir oyun bilgisayarı markası, Türkiye’den çıkmış böylesine büyük bir besteciyle bir araya gelince de ortaya çok güzel bir eser çıktı. Umarım oyunseverler de beğenirler.” şeklinde belirtti.

Besteci Rahman Altın ise bu eseri ortaya koyarkenki düşüncelerini şöyle ifade etti, "Monster Notebook delicesine bir emek ve tutkunun ürünü olan bir teknoloji harikası. Arkasında durduğu misyon benim için hayatın vazgeçilmezlerinden. Monster benim gözümde vahşi bir yırtıcı gibi. Onda içine sığmayan bir heyecan, dışarı çıkmak isteyen, o minik dizüstü bilgisayarın içine sığmayan büyük bir güç görüyorum. Monster Notebook'un ana temasını bestelerken bana yol gösteren hisler bunlar oldu. Geleceğin ürünü olan bu bilgisayarın içinde yaşayan canavarı anlatmak için binlerce davulun yeri göğü inleten ritimleri arasında yükselen savaşçı çığlıklarını ve çello solısunun kulakları yırtan sesini kullandım. Müthiş bir ekip ile birlikte gerçekleştirdiğimiz bu süper proje vasıtası ile kariyerimin en önemli bestelerinden birine imza atmış oldum. İçinizdeki canavara gelsin!"

Bu özel besteyi buraya tıklayarak dinleyebilirsiniz.

Basın Bülteni
Yorumlar 11
MK Okuru
MK Okuru 4.04.2020 21:21
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 13.12.2016 21:13
Ben de öyle güfte yaparım ki...

Monster, Monster,
Her gün aradım durdum.
Monster, Monster,
Bu hızı onda buldum.
Monster, Monster,
Yar görür görmez tutuldum.
Monster, Monster,
Galiba kınayı buldum.

Sevgiler... :D
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 13.12.2016 18:39
Türkiyedeki reklam müziklerinin yüzde 80 ini kendisi yapar .Sa ile biten elektronik mağazasının melodisi dahil.Kendisi eski arkadaşımdır.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 13.12.2016 18:21
Böbreğimi sattım yinede son modelini almaya yetmedi laptopun
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 13.12.2016 03:29
Açıkcası daha zengin bir orkestral birşey bekliyordum. Bana göre zayıf kalmış.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 13.12.2016 01:22
Reklamları izlediniz efendim, iyi akşamlar dileriz.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir