Ünlü geliştirici Blizzard, Türkiye için eleman arayışına başladı

Ünlü geliştirici Blizzard, Türkiye için eleman arayışına başladı

Furkan Güler
Furkan Güler 20.03.2018 - 10:57
Yoksa firma ülkemize mi gelecek?

Video oyun dünyasının en büyük geliştiricilerinden olan Blizzard, resmi sitesinde açtığı iş ilanında Türkiye'den eleman aradığını belirtti. Video oyunlar ile ilgili 5 senelik bir tecrübesi bulunan ve iş anlamında da yetenekli bir eleman arayan Blizzard ülkemizde, Doğu'da gelişen oyun pazarı ile ilgilenmesi için özel bir kişi aramakta. İş ilanında belirtilen özellikler sizde de bulunuyorsa ve Blizzard ile çalışma hayaliniz varsa bu fırsatı kaçırmamanızı öneriyoruz. Belki de firma ülkemizde yerelleşmek için ilk adımları atmış da olabilir. Türkçe olarak yayınlanan World of Warcraft reklamlarından sonra Overwatch'un hikayesinde gözüken Türk karakter, akıllara ilk olarak Blizzard'ın ülkemizde ofis açıp açmayacağını getirmişti.

Blizzard, ülkemizden eleman arıyor

Durum şimdilik belirsizliğini koruyor fakat yakın zamanda Blizzard tarafından, eğer ülkemizde ofis açılacaksa resmi bir açıklama göreceğiz. Yerelleşme açısından Riot Games'i oldukça güzel bir örnek olarak görürsek, Blizzard'ın da Riot Games'in izlediği yolu izleyebileceğini söylemek hiç güç değil. Eğer olur da Blizzard ülkemizde yerelleşirse, Overwatch gibi oyunları Türkçe olarak oynamak güzel bir deneyim olacaktır.

Yorumlar 10
MK Okuru
MK Okuru 22.10.2020 01:15
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.03.2018 21:57
duvar ustası ve sıvacı alıcaklar heyecan yapmayın heman
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.03.2018 19:19
Adamlar diyorki Hollanda ofisimizde çalışacak Türk marketini anlayan Iş geliştirici arıyoruz.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.03.2018 22:55
Türkçeye çevirin Türkçeye.. hiçbir oyununuz ingilizce olmadan oynanmıyor !!! Heartstone kartları anlamadığın zaman oynamam mümkün değil..3-4 sene evvel diablo 3 ü oynadım..ingilizce olmayınca kendim build yapamadım hep sıralamadaki oyuncuları taklit ettim..wow zaten ing. Üzerine kurulmuş bir dünya..
Kalan Karakter : 300 Gönder
skulaksiz
skulaksiz 20.03.2018 11:14
Bundan 6, 7 yıl önce de bir ilan açmışlardı herkes oyunları Türkçe yapacaklar diye heyecanlanmıştı hatta Diablo 3 Türkçe geleceğine kesin gözüyle bakılıyordu ama bir halt olmamıştı.
MK Okuru
MK Okuru 20.03.2018 16:20
Bilizzard da türk çalışan pek çok kişi var. Wow credits ekranında o isimler çok net görülüyor. Yani türk çalışıyor ama başka alanlarda.
MK Okuru
MK Okuru 20.03.2018 12:37
benmde aklıma direk o geldi
Kalan Karakter : 300 Gönder
etemelkuran
etemelkuran 20.03.2018 15:04
Kısaca özetleyeyim,
The Hague, Netherlands'da ikamet edebilecek, İngilizce'ye çok iyi hakim olan
İşletme okumuş biri arıyorlar yazmamış ama tercihen master yapmış olacaktır.
Bunu hemen lokalizasyonla ilişkilendirmek yerine özel fiyatlandırma ve ülkeye özel kampanyalarla, kutulu
oyun satışı ve etkinliklerle ilişkilendirmek daha doğru olur. Yani ülkemizde daha çok Blizzard etkinliği görebiliriz belki gelecekte. Tabi daha çok erken.
Diabloyu çok seven ve WoW'da oynamış biri olarak, Blizzard'ın gidişatını hiç beğenmiyorum Heartstone iyi güzel de kolay para getiren bir şeye bağlanıp kaldılar.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×