Ünlü tiyatrocu, Malkoçoğlu'nun sesi hayatını kaybetti

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 24.08.2018 - 13:20
Toron Karacaoğlu'ndan kötü haber geldi

Ünlü tiyatro ve sinema sanatçısı Toron Karacaoğlu aramızdan ayrıldı. Daha önce birçok tiyatro ve sinema projesinde yer alan Toron Karacaoğlu, aynı zamanda seslendirme sanatçılığı da yapıyordu.

Toron Karacaoğlu aramızdan ayrıldı

Ayvalık'ın Altınoluk beldesinde yer alan evinde hayatını kaybeden Toron Karacaoğlu, 87 yaşındaydı. 20 Ağustos 1931 yılında Bursa'da doğan ünlü tiyatrocu 1954 yılında Şehir Tiyatroları sinavını kazanmış ve o zamandan beri de sahnelerde birçok oyuna imza atmıştı. Sinemaya seslendirme sanatçısı olarak başlayan Karacaoğlu, önemli filmlerde rol alsa da daha çok seslendirme yaptığı karakterler ile hafızalara kazınmıştı.

Cüneyt Arkın'ın filmlerinde ünlü oyuncuyu seslendiren Karacaoğlu, aynı zamanda Malkoçoğlu ve Kara Murat'ın sesi olarak da biliniyordu. Sadri Alışık Onur ödülü, Afife Tiyatro ödülü ve Usta Erkek Oyuncu gibi ödülleri de bulunan Karacaoğlu'nun bugün toprağa verileceği de gelen bilgiler arasında.  

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 4.10.2022 23:12
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.08.2018 14:07
Resimdekini devlet bahçeli zannettim
MK Okuru
MK Okuru 25.08.2018 22:40
Ne saygısız insanlarsınız! Sizi yetiştiren aileye de, birlikte büyüdüğünüz ortama da yazıklar olsun. Bahsettiği kişi yılların tiyatro oyuncusu, “resimdekini” deyip geçiştirmiş densiz. Ayrıca şunu da öğren; resim değil fotoğraf... Bu gelen nesille, hiçbir yere varmaz bu ülke...
Kalan Karakter : 300 Gönder
Ünlü tiyatrocu, Malkoçoğlu'nun sesi hayatını kaybetti

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×