Ünlü Twitch yayıncısı Dr Disrespect, ırkçılık ile suçlanıyor

Ünlü Twitch yayıncısı Dr Disrespect, ırkçılık ile suçlanıyor

Hakan Hervenik
Hakan Hervenik 9.02.2018 - 10:23
Ünlü yayıncı kendini savundu.

Twitch'in şüphesiz en popüler ismi olan Dr Disrespect, Çinli oyuncular ile alay ettiği ve Çin kültürüne hakaret ettiği gerekçesi ile ırkçılıkla suçlandı. Geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiği bir yayında Çinli oyuncular ile dalga geçen Dr Disrespect, o zamandan beri Çince ile de bir hayli alay etmekte. Rastgele çıkardığı sesler ile Çince konuştuğunu iddia eden ünlü Twitch yayıncısı, Çinli müzisyen Jimmy Wong tarafından ırkçılık ile suçlandı.

Ünlü Twitch yayıncısı Dr Disrespect, ırkçılık ile suçlanıyor

Twitter hesabı üzerinden yayınladığı bir mesajda "İşte saygı değer Dr Disrespect'iniz. Eşini aldattığı zaman çizgiyi aştığını düşünüyordu, ama ırkçılık? Sanırım bunu dert etmiyor." dedi. Aşağıdan Dr Disrespect'in Çinliler ile imtihanına tanık olabilirsiniz.

Konu hakkında Dr Disrespect dün gerçekleştirdiği canlı yayında bir açıklama yaptı. Kendisinin bir çok kültürden arkadaşı olduğunu ve eşinin de Asya kökenli olduğunu belirten yayıncı, bu suçlamaların gülünç ve salakça olduğunu belirtti. Dr Disrespect'in ırkçılık ile ilgili açıklamasını aşağıdan izleyebilirsiniz. Sizce Dr Disrespect'in bu davranışları görmezden gelinebilir mi? Twitch'in bu konuda neler yapacağını göreceğiz.

Yorumlar 6
MK Okuru
MK Okuru 23.10.2020 03:10
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 9.02.2018 20:21
Adam bildiğin "benim de Kürt arkadaşlarım var" açıklaması yapmış.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 9.02.2018 17:20
çinliler dünyanın 5/2 ni kaplıo nüfüs olarak ki buda oyun sektörüne çok kötü yansıyor hile ve korsan olarak
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 9.02.2018 15:34
Ruslar çinliler falan hepsi aynı adam istediğini söylesin haklı. Kendileri leş gibi oynayıp, her türlü hileyle vs bizim oyun zevkimizin içine ediyorlar.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 9.02.2018 14:16
Alay etmek amacıyla yaptığını düşünmüyorum. Fakat bu kökendeki toplumlar da bu konu hakkında biraz fazla ciddi bir tutum içerisindeler. Bu tarz konuşmaları Türkçe yapsa ırkçılık lafı geçeceğini zannetmiyorum. Gene de bundan sonra bunu dikkate alması gerek.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 9.02.2018 12:45
hay sövecem şimdi ee ne olmuş,şu adamı ne bir kere izledim nede twitchde takılırım ama bu tarz saçmalıklara duygu kasacaklarına,açlıktan ölen yada suriyede hergün ölen çocuklar için duyar kassınlar,gerizekalı topluluk tez zamanda geberin komple
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×