1/10

Unreal 2: The Awakening

Alper Akkurt
Alper Akkurt 3.06.2010 - 12:31
Çok istediniz bizde tam çözümünü hazırladık.

Evet Merlin’ in Kazanı ekibi olarak hizmette kusur etmemek için deli gibi çalışıyoruz. İşte sadece bir hafta önce incelemesini yeni okuduğunuz UNREAL II: The Awakening’ in tam çözümü. 

Bütün videoları izledikten sonra sonunda görev başlangıcındayız. Kahramanımızı üsümüze inerken görüyoruz. Üsse İndikten sonra load edecek. Nihayet Odyssey 4 - Terran Colonial Authority’ ye geldik. Burada Komutan Hawkins ile konuşacağız. Hawkins bize kısa bir hoş geldin konuşması yapıyor. Sonra bize gemiye mi dönmek istiyoruz yoksa tutorial yapacağımızı mı soruyor. Eğer tutorial dersek aşağıya ineceğiz. Tutorial yapmak için arkamızdaki kapıdan çıkın sağdaki merdivenleri kullanın ve asansööre girin. Aşağı inin. burada Loading başlayacak. Loading’ den sonra asansörden çıkın. Sola dönün. Evet burada. Bize training yaptırtacak elemanla buluşuyoruz. Burada kullanacağımız ana silahlar ve zırhla ilgili bilgi alıyoruz. Daha sonra elemanla ufak bir deathmatch bile yapabiliyoruz. Sonra gemiye dönüp görev için hazırlanacağız. Geldiğimiz yoldan geri dönüyoruz ve loading başlıyor. Loading bittiğinde gemi mürettabatından Aida ile ilk kez karşılaşıyoruz. Aida bize bilgiler veriyor ve brifinge gitmek isteyip istemediğimizi soruyor. Evet deyip brifing odasına doğru gidiyoruz. İlk görev hakkında brifingi alıyoruz. Aldığımız bir yardım sinyali üzerine sinyalin geldiği yere hareket etmemiz gerekli. Sinyal Liandri station’ dan geliyormuş. Sinyalde burada fabrikanın işgal edildiğini öğreniyor ve kompleks hakkında bilgi alıyoruz. Sonra brifing odasının tam karşısındaki odadaki İzaak’ ı buluyoruz ve silahlar hakkında bilgiler alıyoruz. İzaak bizim silah uzmanımız. Evet daha sonra Izaak’ ın odasından çıkıp sağa dönün ve koridordan ilerleyerek mini geminin olduğu güverteye geliyoruz. Burada geminin üzerinde enter’ a basarsak yeni görevimiz yüklenmeye başlıyor. Bundan sonra tüm görevlere bu şekilde başlayacağız.

Oyunda asıl amaç ise tüm evren için önemli olan 7 tane farklı artifact’ ı toplamak. İşte bütün mesele bu. Hemen belirteyim eğer anlamadığınız veya benim hata yaptığım herhangi bir yer varsa lütfen bana bildirin. Yardımcı olmaya çalışırım. Bu arada oyuna her başlangıçta bir quicksave alırsanız ve load kısmına girip bakarsanız hangi bölümde olduğunuzu kolaylıkla anlayabilirsiniz. Böylece çözümde takıldığınız yeri kolaylıkla bulabilirsiniz.

Santuary Mission

(S.M.) - Mining Complex Enterance

Gezegene indik. Tam karşıda önümüzde düşmanlar skaaj askerleri personele öldürmüşler. Üzerinde “7b” yazan kapıdan giriyoruz. Merdivenlerden aşağıya iniyoruz. Bir ceset göreceğiz. Sonra sola dönüp merdivenlerden aşağıya inmeye devam edelim. Burada da cesetler göreceğiz. Bunlardan cephanelerini alıyoruz. Sağdaki kapıyı açıp içeri girin. Karşımızda bir koridor var ve koridorun sonundaki kapının altından bir adam içeri çekilerek öldürülüyor. Koridorun sağında ve sondaki kapının sağında iki giriş boşluğu var. İkisinden de girebilirsiniz. Buradan girince bir koridora çıkacaksınız. Koridor boyunca ilerliyin ve bir odaya girin. Aslında bu odada pusuya düşüyoruz. Gelen yaratıkları assault rifle ile öldürün. Odada bir var ve kameradan Miller isimli bir teknisyen bizi kamerayla görüyor. Bize odada bulunan bir kapağı açıyor ve biz bu kapaktan aşağı atlıyoruz. Atladığımız yer su dolu bir havuz. Etraftaki silah ve cephaneyi toplayın. Suya girdiğimiz yere göre solda hava kabarcıklarının çıktığı bir boru var ve bu borunun olduğu yerde suyla dolu bir tünel var. Bu tünele girerek ilerleyin. Hava kabarcıklarını izleyin ve sonunda tünelden çıkın. Tam karşıya doğru ilerleyin. Karşınıza bir merdiven gelecek.buradan yukarı çıkınve üst kata çıkan basamakların arkasına gelin. Burası demin Skaarj askerinin işçiyi çektiği ve bizimde açamadığımız kapı. Soldaki basamaklardan yukarı çıkın. Yukarıda bir kapı var. Bu kapıdan geçin ve yarı açık bahçe gibi yere gelin. 2 tane Skaarj askeri var burada. Bunları vurun ve ilerlemeye devam edin bu arada Miller bizi kameradan izlemeye devam ediyor ve yolu tarif ediyor. Karşıdaki kapıdan geçin ve ilerlemeye devam edin. Sonunda bir odaya geleceksiniz. Burada kapının sağında bir skaarj var pusu kurmuş. Elemanı vurduk. Yine burada tam karşımızdan skaarj’ lar geliyor. Bunları temizleyerek aşağıya doğru giden basamaklardan inin ve bir odaya gelin. Tam karşıda yukarıya doğru çıkan merdivenler var burada. Dikkatlice yukarıya çıkıyoruz. Önümüze kapı geldi buralarda cephane yığılı. Bunları alın ve kapıdan geçin. Karşımızda uzun bir koridor var. Evet burada bir sürü skaarj bize doğru geliyor. Bunları öldürünve çatışarak koridor boyunca ilerleyin. Aman dikkat, burada arkadan da saldırıyorlar. Koridorun sonunda bir kapı var. Buradan geçin ve ilerleyin. Burada loading başlayacak.

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×