Unreal Tournament 2003

-
- 3.06.2010 - 12:31
Unreal 2003'ü 2 yıl sonra yazmayı planlıyorduk ama programda oluşan bir değişiklikten ötürü bu aya kadar geri çekildi.
Platformlar PC
Unreal Tournament 2003
  • Yapımcı - Yayıncı Digital Extremes - Infogrames
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Aksiyon
Merlin Puanı 82
Artılar -
Eksiler -

Gerçi bu yazıyı 2 yıl sonra yazmayı planlıyorduk ama programda oluşan bir değişiklikten ötürü bu aya kadar geri çekildi. Eminim okurlarımızın büyük bir miktarı oyunu almış, yalayıp yutmuş ve üstüne master yapmıştır. Biz yinede oyunu almamış olup MK'nın görüşünü bekleyen kişiler için inceleyelim dedik. Unreal Tournament ile çok büyük bir başarı elde etmişti Epic Games. Binlerce kişiyi etkisi altına alıp QuakeIII'e rakip olmuştu adeta. Mapleri, oyundaki o eşi benzeri olmayan atmosfer ve botların adam öldürdükten sonra sarf ettiği kelimeler beni UT'a bağlamaya yetmişti bile. Unreal Tournament sayesinde milyoner olabileceklerini fark eden yapımcılar bu sefer karşımıza efsnevi oyunun yeni versiyonu ile çıkıyor.

İki adet oyun ve bir adet yardımcı programlar CD'si olmak üzere oyun 3 CD'den oluşuyor. 3. CD'de diğer işletim sistemlerinde çalışması için gereken kimi eklentiler ve ekran kartlarının güncel sürücüleri mevcut. Oldukça sade ve bir o kadar nostajik bir kurulumdan sonra oyuna başlıyorsunuz. Her zamanki gibi Liandri Corporation'un düzenlediği turnuva ile ilgili bir demo izliyorsunuz. Oyunun menüsünü neyseki değiştirmişler. Çok daha güzel ve kolay kullanımlı bir hal almış. Hele o eski neyin nerede olduğunu bulamadığınız menüye kıyasla çok çok daha güzel.

Yeniliklere gelince. Ben oyunu şöyle bir oynadığımda UT'ye olmayıp UT2003'te olan hiç bir yenilik görmedim ama üreticinin sitesinde yazdığına göre 30 küsür kadar yeni harita varmış ve bir o kadar daha karakter varmış. Oyundaki karakter sistemi çok gelişmiş. Oyunda kullanacağınız her karakterin belirli özellikleri var (yani sadece dış görünüşten ibaret değil). Ayrıca adrenalin denilen bir sistem seçtiğiniz karakterin özel combolarını yapmanızı sağlıyor. Oyun içinde adam öldürdükçe ya da yerlerdeki adrenalin haplarını toplayıp yeterli miktarda adrenaline sahip olunca bu hareketleri yapabiliyorsunuz. Oyundaki silahlara gelince, alıştığımız silahların 2003 (!) modellerinden başka birşey değil. Ayrıca güzelim enforcer'ın içine etmişler. Artık yan çevirip ateş etmek yerine bomba atıyorsunuz. Ne kadar banel. Oyundaki tek hoşuma giden yenilik Bombing Run adlı oyun türü oldu. Bu türde amaç haritanın ortasındaki topu alıp karşı takımın kalesine atmak. Geri kalan herşey eski UT'da da vardı ö yüzden onlara değinmiyorum.

Unreal 2003 motoru oldukça güzel hazırlanmış. Karakter animasyonları, patlama ve silah efektleri vb. gibi işlerde çok başarılı. Ayrıca oynayabilmek için ultra bir sisteme ihtiyaç duymuyorsunuz. Yanlız şu kan efektlerini pek beğenmedim. Çok daha gerçekçi kan efeklerinin olduğu oyunlar var. Seslere gelince, oyunun ses kalitesi oldukça yüksek ve EAX destekli. Karakter seslendirmeleri ve şu "Headshot" vs. gibi sesler yine aynı tarzda hazırlanmış. Müzikleri ise çok güzel bestelenmiş ve nerede kullanılması gerektiğine iyi karar verilmiş. 

Sonuç olarak Unreal Tournament 2003 çoğu FPS tatkununa hitap eden bir oyun ancak benim gibi sesçici olanların pek fazla hoşlanmayacağını düşünüyorum. Oyunu alırken çok büyük yenilikler beklemeyin. hayak kırıklığına uğrayabilirsiniz.

Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 23.09.2021 21:13
Kalan Karakter : 300 Gönder
Unreal Tournament 2003

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×