1/3

Unreal Tournament 2003 MP Demo

Emre Ede
Emre Ede 3.06.2010 - 12:31
Kısa bir süre sonra tam sürümü çıkacak oyunun önünden multiplayer demosu geldi.
Platformlar PC
Unreal Tournament 2003 MP Demo
  • Yapımcı - Yayıncı Digital Extremes - Infogrames
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Aksiyon
Merlin Puanı 82
Artılar -
Eksiler -

Pekçok kişinin beklediği Unreal Tournament 2003, multiplayer demo versiyonu ile karşımızda. 100 MegaByte’lık demoyu download ettiğimde dünyalar benim olmuştu. Hemen kurdum ve test edeceğimi ümid ederek beklemeye başladım. Unreal’ın laneti ilk olarak kendini burada gösterdi. Sistemimde çalışmıyordu. Hatta ekran kartımı tanıyamadığı gibi bir hata veriyordu. Bir anda yerle bir oldum. Ne yapabileceğimi düşünmeye başladım. Dile kolay 100 mb dosya indirmiştim ve daha fazla bu oyunu beklemek istemiyordum. İlk aklıma gelen Direct X sürücüleri oldu. Nitekimde readme dosyasını okuduğumda DX 8.1 gerektirdiğini gördüm. Bende 8.0 bulunuyordu. Tabii hemen download. Kurdum ve yeniden çalıştırdım. Ama yine görüntü ile ilgili problemler yaşıyordum. 

Tanrım… Tam bir kabus idi

Bu oyunu oynamak istiyordum ve oynayacaktım da. Hemen yeni detanator sürücülerini indirmeye karar verdim. Ben 30.82 versiyonunu kullanıyordum ve en son 40.41 versiyonunun çıktığını öğrenmiştim. Hemen nVidia’nın web sitesine girip download etmek istedim. Ama orada bulamamıştım. Tabii inat ettim bir kere. Çevremdeki tüm arkadaşlarıma sordum ve bir anda yardımıma Erdinç Yılmaz yetişti. Gecenin bir vakti benim makinaya FTP server’I kurdum ve Erdinç benim makinama bağlanıp upload etmeye başladı. Dakikalar dakikaları kovalıyordu ve en sonunda 9 mb’lik yğkleme tamamlandı. Tabii hemen kurdum.

Lanet bitiyor muydu?

Oyunu çalıştırmak için ikonuna tıkladım ve inanılmaz bir olay gerçekleşti. İlahi bir güçmü desem artık yoksa bu kadar inadımın karşılıüımı bilmiyorum. Ama çalışıyordu. Karşımda nVidia logosu duruyordu. Bir anda böğürtüler geldi ve elemanın bir tanesi logoyu roket atar ile patlattı. Eh lanet dedik ya. Öyle kolay biter mi? Tabii ki de hayır. NVidia logosunun patlatılmasına kızmış olacak ki beni oyundan attı. Ne yapayım? Boynum bükük bir şekilde makinamı yeniden restart ettim.

Oyunu görebilecek miydim acaba?

Evet inat ettiğim için görecektim. Ne şekilde olursa olsun. Makinam açıldı ve oyunu yeniden başlattım. Yine logo ve bağırışlar derken geçti ve menüye girdi. Bu kadar uğraşımın karşılığını almıştım. 

Ya da ben öyle zannediyordum

Oyun multiplayer olduğu için hemen hir oyun başlatayım derken bir anda aklıma bir soru geldi. Nereye bağlanacağım? İşte günün sorusu idi. Ama Türk aklının kıvraklığını kullandım. Kendi makinamı server olarak tanıttım ve yine kendi makinamdan server’a yani kendi makinama bağlandım. Evet artık oyuna girebilmiştim. Kendi kendime dolaıyordum gerçi ama girmiştim. Biraz daha uğraşınca server’dan bot eklemeninde yöntemini buldum.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×