Unreal Tournament 2003 - Özel Komutlar

Ahmet Can Tanyeri
Ahmet Can Tanyeri 3.06.2010 - 12:31
Adrenalin konutları ve wall jumping'i hala yapamadınız mı?

Adrenalin

Adrenalininiz 100 olduğunda [ki bunu yerden topladığınız haplar ve adam öldürerek yükseltirsiniz] “Adrenalin!” diye ses duycaksınız. Bunu duyduğunuz zaman özel hareketler yapabilirsiniz. İşte bunlar:

Hız: İleri, ileri, ileri, ileri
Regen: Geri, geri, geri, geri
Görünmezlik: Strafe sağ, strafe sağ, strafe sol, strafe sol
Öfke: İleri, ileri, geri, geri

Hareketler

Çift zıplamak için zıpladığınızda en yüksek boydayken bir daha zıplama tuşuna basın. Duvar zıplaması yapmak için duvara doğru koşun ve duvara zıplayın, sonra duvara çarptığınızda ters yöne doğru atlayın.

Duvar Zıplaması

Basit Duvar Zıplaması Tekniği: En kolay duvar zıplaması duvara yüzünüz dönük iken yaptığınızdır. İlk önce karakterinizi yüzü tavana bakar şekilde yürütün. Zıplamayı yapmadan önce yapacağınız duvarın kullanılmayan bölümlerinin olup olmadığına bakın. Normal olarak zıplayın. Zıplama yüksekliğinizde geri tuşuna iki kere basın. Bu arada duvar zıplaması yaptığınızda iki “Huh” sesini duymanız gerekir.[ Birincisi zıplama, ikinci ise birinciden çok değişik olan bir ses o da duvar zıplaması içindir.]

Koşarak Duvar Zıplaması Tekniği: Duvara yüzünüzü dönün. Duvardan uzaklaşabileceğiniz kadar uzaklaşın. Ama yüzünüz dönük şekilde. Duavra doğru koşun ve zıplayabildiğini kadar geç zıplayın. Duavar çarptıktan sonra havadayken geri tuşuna basın. Bu dikkat isteyen birşey koşmak için ileri tuşuna basarken bir anda geri tuşuna basmalısınız ve buzamanlamanız mükemmel olmalı. Eğer doğru yaparsanız iki “Huh” sesi duyarsınız ve kendinizi iyi bir uzaklıkta bulursunuz. Ama kesinlikle bunu inip çıkan platformlarda yapmayın. Bunu yapmaya devam edin taki yapmaya alışana kadar.

Koşarak Duvar Çift Zıplaması Tekniği: Diğerleri gibi duvara doğru koşun. Sonra zıplayabildiğiniz kadar geç zıplayıp, zıplama tuşuna basarken aynı anda iki kere geri tuşuna da basın. Sonra geri tuşuna bastıktan sonra geri tuşuna basılı tutun. [Genellikle ben zıplama tuşuna da aynı anda basıyorum ama gerekli olduğunu zannetmiyorum.] Bu işlemi yapması çok zor özellikle serilik bunun için çok önemli.

Kısacası:

  1. Duvara yüzünüzü dönüp duvardan uzaklaşın.
  2. Duvara koşun ve zıplayabildiğiniz kadar geç zıplayın.
  3. Duvara çarptığınızda iki kere geri tuşuna basarken aynı anda zıplama tuşunada basın.
  4. Sonra geri tuşuna basılı tutun.

Bu duvar zıplamaları yüzünüz hangi yönde olursa olsun yapılabilir. Strafe right-zıpla-duvar zıplaması şeklinde önünüzdeki adamı daha kolay öldürebilirsiniz. Ancak unutlumamalıdır ki yüzünüzün duvara dönük olmadığı zaman yaptığınız duvar zıplamaları diğerlerine göre çok daha zor olacaktır. Çünkü duvara olan mesafenizi göremezsiniz. Ve yine unutulmamalıdır ki duvar zıplamalarında asıl önemli şey ilk zıplamanızın yüksekliği ve her zaman amacınız duvara en yüksek yerden değmek.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 3.08.2021 06:57
Kalan Karakter : 300 Gönder
Unreal Tournament 2003 - Özel Komutlar

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×