Uzay mimarı Ayşe Ören tasarımlarını Monster Notebook ile yapacak

Uzay mimarı Ayşe Ören tasarımlarını Monster Notebook ile yapacak

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 7.02.2018 - 15:24
Monster bundan böyle Türkiye’nin Tek Uzay Mimarı Ayşe Ören’e çalışmalarında güç verecek

Monster Notebook, Türkiye’nin ilk uzay mimarı Ayşe Ören’in destekçisi olduğunu açıklamanın gururunu yaşıyor. Uluslararası yarışmalarda pek çok ödül alan, Fransa Dışişleri Bakanlığı tarafından “Geleceğin Lideri” ilan edilen, NASA ve ESA gibi kurumlarda konferanslar veren Ayşe Ören artık tasarımlarını Monster’dan aldığı güçle yapacak.

Uzay Mekiğini Monster’da tasarlayacak

İnsanların Ay ve Mars gibi gök cisimlerinde ve uzayın başka yelerinde kuracakları yaşam alanlar ve kullanacakları araçlarla ilgili fikirler sunan ve fikirlerini çeşitli tasarımlarla somutlaştıran Ayşe Ören’e çalışmalarında ihtiyaç duyduğu işlem gücünü bundan böyle Monster’ın iş istasyonları sağlayacak.

Ayşe Ören konu hakkındaki düşüncelerini, “Disiplinler arasıetkileşim ve meslek birliktelikleri her zaman yeni gelişmelere kapı açar. Monster Notebook gibi iddialı bir marka ve ürünlerin yolumda pozitif ivme katacağını düşünüyorum. Tasarımların, hayalden geçmesinin ilk adımı olarak zihinden bilgisayara aktarılması ve bunun da yeterli teknik güce sahip olan makinelerde gerçekleşeceğini düşünüyorum,” sözleriyle ifade etti

Geleceği birlikte tasarlayacağız

Monster Notebook’un Kurumsal İletişim Müdürü Kayra Keri Küpçü ise Ören ile işbirliklerini şu sözlerle değerlendirdi: “Ülkemizdeki pek çok insan uzay araştırmalarına, SpaceX ve NASA gibi kurumların yaptığı işlere imrenerek bakıyor ancak pek az kişi uzay teknolojileri konusunda iş yapıyor. Ayşe Ören ise ülkemizin bu konuda yetiştirdiği en değerli isimlerden birisi ve Monster Notebook olarak vizyon sahibi, geleceği şekillendiren değerli bir tasarımcıya destek olmaktan gururluyuz. Birlikte, gelecek adına çok güzel işler yapacağımızdan şüphemiz yok.”

Basın Bülteni

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 24.01.2021 22:32
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 7.02.2018 17:40
tabii ki fan sesini bastıracak kulaklıklarını taktıktan sonra.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×