Uzaydan gelen yıldızlar arası bir cisim keşfedildi

Furkan Güler
Furkan Güler 30.10.2017 - 12:29
Bir cisim yaklaşıyor.

Güç geçtikçe NASA, uzay ile ilgili olan projelerine devam ediyor. Her yeni bir projede biraz daha ilerleme kaydeden NASA, dünya dışı varlıklar ve oluşumlar ile alakalı bilgiler toplamaya devam ediyor. Şimdi ise Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), yaptığı açıklamada bilim adamlarının Hawaii'deki Pan - STARRS 1 telekobunu kullanarak güneş sisteminin dışından gelen bir göktaşı veya kuyruklu yıldız keşfettiğini belirtti. Yetkililer, yıldızlar arası uzaydan gelen A/2017 U1 olarak isimlendirilen cismin 400 metre çapında daha küçük olduğu ve çok hızlı hareket ettiği bilgisini verdi.

NASA, güneş sisteminde yıldızlar arası yeni bir cisim keşfetti

Diğer bir yandan NASA'nın Pasadena'daki İtici Güç Laboratuvarından Paul Chodas, "Yıllardır bugünün gelmesini bekliyorduk. Yıldızlar arası hareket eden ve güneş sistemimize girmiş göktaşı ya da kuyruklu yıldızların varlıkları ile ilgili her zaman ortaya teoriler atılırdı. Fakat böyle bir cismi ilk kez görüyoruz." söyleminde bulundu.

Direkt olarak NASA'dan resmi bir açıklama ise henüz göremedik. Ancak yetkililer olaya önem gösterirse muhtemelen gerekli açıklamayı kendilerinden duyabiliriz.

Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 29.05.2023 17:44
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 28.12.2017 15:00
Çok önemli bir keşif.Düşünsenize, sistemimize yıldızlar arasından bir materyalin girebileceği teorisi kanıtlandı...
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 31.10.2017 04:06
Arif halleder. Ateş, su, toprak ve tahta lazım. Evet tahta.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 30.10.2017 17:19
“Çık dışarı çııııık” :)
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 30.10.2017 14:54
Aha valla Mass Effect 1-2-3 teki teleport şeysi
Kalan Karakter : 300 Gönder
Uzaydan gelen yıldızlar arası bir cisim keşfedildi

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×