Valorant betası Twitch rekorunu da beraberinde getirdi

Valorant betası Twitch rekorunu da beraberinde getirdi

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 9.04.2020 - 16:30
Valorant, Twitch üzerinde tek günde 1.7 milyon eşzamanlı seyirciye ulaştı ve bir günde 34 milyon saat izlenme süresiyle Twitch rekorunu kırdı.

Kapalı betası geçtiğimiz günlerde başlayan Riot Games'in yeni oyunu Valorant, rekor kırmaya şimdiden başladı. Oyunun beta aşaması Twitch'te 1.7 milyon eş zamanlı izleyiciye ulaşmasının yanı sıra izlenme süresiyle de rekor kırdı. Firmanın konu hakkında yaptığı açıklama ve detaylar ise şu şekilde;

Valorant betası Twitch rekorunu da beraberinde getirdi

Riot Games’in rekabete dayalı, karakter tabanlı PC oyunu VALORANT’ın kapalı beta dönemi ilk gününde izlenme rekorlarını alt üst etti. VALORANT, Twitch üzerinde tek günde 1.7 milyon eşzamanlı seyirciye ulaştı ve bir günde 34 milyon saat izlenme süresiyle Twitch rekorunu kırdı.

Riot Games’in taktiksel nişancılık oyunu VALORANT, 7 Nisan Salı günü kapalı beta dönemine başlamıştı. Merakla beklenen VALORANT, dünyanın en çok izlenen canlı yayın eğlence platformu Twitch’te anlık 1.7 milyon seyirciye ulaşarak bu dalda ikinciliğe yerleşti. (2019 League of Legends Dünya Şampiyonası ardından) Ayrıca VALORANT, bir günde toplam 34 milyon saat izlenme süresiyle Twitch rekorunu kırdı. Projenin oyunculara duyurulduğu günden bu yana büyük bir ilgiyle beklenen VALORANT, 3 Nisan 2020'de oyun görüntüleriyle yapılan “ilk gösterim” etkinliğiyle 12.2 milyon saat izlenmiş ve bu daldaki Twitch tek günlük izlenme süresi rekorunu da kırmıştı.

Valorant betası Twitch rekorunu da beraberinde getirdi

Riot Games, oyuncuların kapalı beta dönemine erişim hakkı yakalayabilmesi için Twitch ile birlikte çalışıyor. Twitch İşbirlikleri ve Kurumsal Gelişim Başkan Yardımcısı Ben Vallat, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Topluluk genelinde inanılmaz bir heyecan görüyoruz ve League of Legends gibi, VALORANT'ın başarı hikayesine de en baştan ortak olmak bizim için mutluluk verici.”

“Eposta hesaplarımızdan sosyal medya hesaplarımıza kadar tüm iletişim kanallarımız VALORANT kapalı betasına dair olumlu geri bildirimlerle dolu. Şu an tüm odağımızı rekabetçi taktik nişancılık oyuncularına global bir deneyim yaşatmaya verdik ve şimdiden birçok yeni şey öğrendik.” diyen VALORANT Baş Yapımcısı Anna Donlon konuşmasına şöyle devam etti;

“Bu daha yolun başı, yolculuğumuza daha fazla oyuncu katabilmek için bu kısıtlayıcı günlerde sunucu altyapımızı geliştirmeye devam ediyoruz. Kapalı Beta deneyimini daha fazla bölgede aktif hale getirip dünyanın dört bir yanından oyuncuları dijital topluluğumuza davet etmeyi dört gözle bekliyoruz.”

Yorumlar 6
MK Okuru
MK Okuru 1.06.2020 22:45
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 13.04.2020 11:41
"key" dağıtıyoruz demeseler kimse dönüp yüzüne bakmazdı oyunun ama insan merak ediyor. Seçilen kesme girip oyunu denemek istiyor.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 13.04.2020 04:05
botlarla izliyorlar key için .
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 11.04.2020 03:42
Nasıl olum ya herkese para verip reklam dağıttılar demek istemiyorum ama olamaz yani
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 9.04.2020 18:13
saçma sapan bir oyun,herkese para dağıtmışlar galiba reklamını yapın diye,tüm yayıncılar bunu oynuyor,şaka gibi
MK Okuru
MK Okuru 10.04.2020 18:04
aynen öyle. millet de bedava key için izliyor. yoksa tırt.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 9.04.2020 21:29
Yayıncılara para verip oynatılmasa keşke birde o zaman rekor kırıyor mu tamamiyle BALON tıpkı Apex gibi olacak sonu REZ
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir