Valorant Dünya Şampiyonası hakkında ilk detaylar açıklandı

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 7.09.2021 - 14:00
Riot Games'in açıklamasına göre ilk resmi Valorant Dünya Şampiyonası Almanya'nın başkenti Berlin'de gerçekleşecek.

Dünyanın en iyi takımlarının VALORANT Dünya Şampiyonu olmak için mücadele edeceği final etkinliği VALORANT Champions Tour 2021 Berlin’de gerçekleşecek.

VALORANT Champions Tour Finali Aralık Ayında Gerçekleşecek

2021 yılı boyunca dünyanın dört bir yanındaki takımlar Challengers ve Masters etkinliklerinde tur puanı kazandı. Sentinels ve KRÜ gibi takımlar bölgelerinde baskın çıkarak Champions'daki yerlerini garantiledi. Tüm bu mücadelelerin sonunda 1-12 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek 2021 VCT Sezonu’nun finali, on altı takımın mücadelesine sahne olacak. Final etkinliğinde sezon boyunca elemeleri geçen on iki takım ve Ekim ayında oynanacak Last Chance Qualifiers’ı geçen dört takım olacak. 

Valorant Dünya Şampiyonası hakkında ilk detaylar açıklandı

2021 VCT Finali Berlin’de Gerçekleşecek

Riot Games yaptığı açıklamada; uluslararası etkinliklerin hepsini farklı bir bölgede düzenlemek istediklerini ancak COVID-19 kaynaklı yaşanan zorlukların artmasıyla birlikte planlarında değişikliğe gitmek durumunda kaldıklarını belirtti. Avrupa’nın seyahat politikalarının VCT bölgelerinden katılan oyuncuların davetleri ve elemeleri geçen takımların katılımlarını kolaylaştırdığı için final etkinliğini Berlin’de gerçekleştireceklerini belirten açıklamada Riot Games, ‘’Önceliğimiz, dünyanın dört bir yanındaki VALORANT hayranlarının keyif alacağı güvenli ve küresel bir etkinlik düzenlemek.’’ ifadesinde bulundu.

Valorant Dünya Şampiyonası hakkında ilk detaylar açıklandı

Sırada Masters Berlin ve Ardından Last Chance Qualifiers

VALORANT Champions Tour, bu yılın üçüncü Masters etkinliğiyle tüm hızıyla devam ediyor. Masters’a yükselen takımlar sezonun son VCT puanlarını toplamak ve zafere ulaşarak Champions'a doğrudan gidiş biletini almak üzere 10-19 Eylül'de mücadele edecek. Masters Berlin'in ardından Ekim ayında Last Chance Qualifiers oynanacak ve takımlara Champions'da yer kapmak üzere son bir şans tanınacak.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 25.09.2021 16:14
Kalan Karakter : 300 Gönder
Valorant Dünya Şampiyonası hakkında ilk detaylar açıklandı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×