Valorant için Türkiye Pingleri düşürülüyor

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 15.04.2020 - 16:40
Riot Games’in rekabete dayalı, karakter tabanlı PC oyunu olan ve betası başlayan VALORANT’ın Türkiye veri merkezi denemeleri başladı.

Geçtiğimiz günlerde betası başlayan Valorant için güzel bir haber geldi ve Riot Games'in Pingleri düşürmek için çalışmalara başladığı açıklandı. Bu bağlamda Türkiye veri merkezi için çalışmalara başlayan Riot Games'in yapmış olduğu açıklama şu şekilde;

Valorant için Türkiye Pingleri düşürülüyor

Riot Games’in rekabete dayalı, karakter tabanlı PC oyunu VALORANT’ın Türkiye veri merkezi denemeleri başladı. Riot Games’in VALORANT için en büyük vaatlerinden biri olan düşük ping rakamları da bu aşamadan itibaren ülkemiz oyuncuları tarafından test edilebilecek.

Riot Games’in taktiksel nişancılık oyunu VALORANT, 7 Nisan Salı günü kapalı beta dönemine başlamış, tüm dünyada Twitch izlenme rekorları kıran oyun ülkemizdeki oyuncular tarafından da heyecanla karşılanmıştı. Riot Games’in VALORANT için verdiği ve özellikle ülkemizdeki nişancılık oyuncularını heyecanlandıran düşük ping vaadi ise kapalı beta döneminde test edilmeye başlandı.

Valorant için Türkiye Pingleri düşürülüyor

Özellikle rekabetçi nişancılık oyunlarının sonucunu büyük oranda etkileyen düşük ping değerlerini ülkemizdeki oyunculara sunmak için ciddi yatırımlar yapacağını belirten Riot Games, Türkiye’de kurmaya başladığı veri merkezleri ile ülkemizdeki oyunculara en iyi oyun deneyimini sunmak için çalışmalarına devam ediyor.

Testleri başlayan veri merkezleri sayesinde Riot Games, ülkemizdeki oyunculara bir yandan Avrupa’daki oyuncular ile eşleşme fırsatı sunarken diğer yandan 5 ms’e kadar düşebilen ping değerleri sayesinde rekabette dezavantaj yaşatmamayı hedefliyor. Ping değerleri internet servis sağlayıcıları, teknik altyapı, sunucuya fiziksel uzaklık gibi birçok dış faktör nedeniyle farklılık gösterse de bundan sonra VALORANT oyuncularını çok daha iyi ping değerlerinin beklediği bir gerçek.

Yorumlar 7
MK Okuru
MK Okuru 23.09.2021 21:11
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 17.04.2020 09:44
İşte böyle içi boş oyunlar yüzünden neredeyse her oyun artık bu oyun gibi içi boş çıkmaya başladı
MK Okuru
MK Okuru 24.04.2020 21:22
Pampa çok temiz bir oyun (trol) anlayışın var. Sdakfdksd
MK Okuru
MK Okuru 19.04.2020 09:01
çok haklısın ben anlamıyorum yani böyle leş oyunları nasıl bu kadar kişi oynuyor twitche bakıyorum milyonlarca kişi de izliyo ha milyonlarca kişi oynuyo bi o kadar kişi de izliyo böle ziyankar oyunları oynayacağıma küveti bokumla doldurur orda oynarım
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.04.2020 13:42
Yalan yok güzel olmuş 9-11 ping arası oynuyorum
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.04.2020 05:29
Warzoneda da olsa keşke böyle bir deneme.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.04.2020 03:42
Kralsın Riot Games kral! Valve, sen de bu üstadları örnek al!
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.04.2020 18:53
24 ping alıyoruz ama çocuklar küfür etmeye devam ediyor, lol kitlesi küfüre devam ediyor.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Valorant için Türkiye Pingleri düşürülüyor

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×