Valorant VCT 1. Aşama Masters Türkiye'de mücadele edecek takımlar belli oldu

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 12.03.2021 - 10:47
12 Mart’ta başlayacak Masters Türkiye’de VALORANT Champions Tour VCT Challengers 1. aşama perdesi kapandı

VCT Challengers 1. Aşama’da 3 haftadır süren büyük mücadelenin sonunda Masters Türkiye’de yer alacak 8 başarılı takım belli oldu. BBL, CSE, FUT, NOF, OXG, OS, RARE, ZZ; VCT Challengers aşamalarındaki en iyi 8 takım olarak Masters Türkiye’ye yükseldi. Bu 8’li arasında yer alan No Org Found takımı ise fastpay Wildcats ile güçlerini birleştirerek Masters Türkiye’de aynı kadro ile fastpay Wildcats olarak mücadele edeceğini duyurdu. Takımlar 12 Mart’ta başlayacak ve iki haftaya yayılacak olan Masters’ta yıl sonunda gerçekleşecek VALORANT Champions’a çıkma şansı için puan toplamaya başlayacak.

VCT Champions yolundaki ilk adım Masters Türkiye...

12 Mart’ta başlayacak olan VCT Masters Türkiye yarışında rekabet eden sekiz takım iki gruba ayrılacak. Gruplarda takımlar 3 haritalık maçlarda mücadele edecek. İki maçını kaybeden takımlar elenecek, iki maçını kazanan takımlar ise bir üst tura yükselecek. Yarı final mücadeleleri iki takımdan gelen toplam dört takımla başlayacak, bu aşamadan itibaren tekli eleme formatına geçiş yapılacak. Yarı finaller 3 haritalık, final ise 5 haritalık maç olarak oynanacak.

Her bölge VCT Masters’ın sağladığı prestijle beraber, başarı gösteren takımlar için tur puanı anlamına gelecek. Tur puanlarını erkenden toplamak da, ekiplerin yılın en büyük VALORANT espor finali olan VCT Champions’a katılma şansı kazanmaları için iyi bir başlangıç yapmalarına olanak sağlayacak.

12 Mart’ta başlayacak Masters Türkiye’de rekabet hat safhada!

Masters Türkiye’de yarışma şansı bulan 8 başarılı takım 12-13-14-18-19 Mart tarihlerindeki grup aşamalarında kozlarını paylaşacak. Yarı finaller 20 Mart’ta ve final maçları 21 Mart’ta gerçekleşecek. Tüm maç günlerinde yayınlar saat 17.00’da açılacak, karşılaşmalar ise 18.00’da başlayacak. Tüm bu heyecanlı karşılaşmalar VALORANT Espor’un Twitch ve Youtube kanallarından canlı olarak yayınlanacak.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 20.04.2021 10:08
Kalan Karakter : 300 Gönder
Valorant VCT 1. Aşama Masters Türkiye'de mücadele edecek takımlar belli oldu

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×