Valve, Half-Life 3 için yeni konsolları mı bekliyor?

Valve, Half-Life 3 için yeni konsolları mı bekliyor?

Mahmut Saral
Mahmut Saral 14.05.2012 - 10:44
Nerelerdesin Gordon
G-Man kim? Gordon Freeman ne zaman konuşacak? Gabe Newell'ın dediği gibi Gordon'ın konuşmasına gerçekten de gerek yok mu? Alyx'in bir sonraki macerada tutumu ne olacak, onu kontrol edebilecek miyiz? Portal'ın Half-Life evreniyle tam olarak bağlantısı ne? Borelais gemisinde neler var?

Görüldüğü üzere Half-Life serisiyle alakalı aklımızda tonla soru var, ama belki de en çok merak ettiğimiz soru, yeni oyunun ne zaman gösterileceği? Gabe Newell ve Valve ekibi, inatla, belki de binlerce kez sorulmasına rağmen hiç bilgi vermedi, vermiyor da!

Birçok ihtimal var, birçok söylenti var. Valve, Episode Three'yi iptal edip, Half-Life 3'e başlamış olabilir. Sıradaki oyunu yapmadan evvel, Source Engine 2'yi geliştiriyor da olabilir. Böyle söylentiler de çıkmıştı hatırlarsanız. Zira Half-Life 2 motorunun yavaş yavaş eskimeye başladığı gerçek. İlk Half-Life ve Half-Life 2'nin çıktıkları zamanlarda grafiksel olarak da nasıl büyük etki gerçekleştirdiğini hepimiz biliyoruz. Üç numaralı oyunla da bu yapılmak isteniyor olabilir ve burada da bir ihtimal daha çıkıyor karşımıza; yeni nesil konsollar!

Valve, Half-Life 3 için yeni konsolları mı bekliyor?
Evet, artık PS3 ve X360 platformlarının sınırına gelindi denilebilir. Yeni bir grafik motoru, haliyle kırpılmadan kendini rahatlıkla gösterebilmesi için yeni donanımlara ihtiyaç duyuyor. Tamam, PC'de her daim en yüksek performans elde etmek için imkanlar oluyor, ama en çok oyun satışının konsollarda yaşandığını göz önüne alırsak, sıradaki Half-Life için yeni konsollar şart olabilir.

Ve tabii ki, "E3 öncesi bir sürpriz gelir mi?" beklentisi. Portal 2'nin E3'teki sürpriz sunumunu hiçbirimiz unutmamıştır. Benzer bir sürpriz de Half-Life için olamaz mı? Sanırız her ne kadar "Hayır, oyun yok, bir şey demiyoruz" gibi açıklamalar gelse de, biz hala ihtimallerden yola çıkarak Half-Life'ı görme hayalindeyiz.

Peki bu konuda sizin düşünceleriniz neler?

Yorumlar 32
MK Okuru
MK Okuru 6.08.2020 04:07
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 6.09.2016 14:35
half life bitti unutun artık prospektde gördük gafikleri
2015 in oyunu dx9 half life2 nin aynısı zira bunlar bize
battık gibi gösterip prospekti dx9 yayınlarlar sonra birden
kalkmış gibi sürpriz gibi hl3 çıkarsa süper olur
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir