1/4

Vancouver 2010

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 3.06.2010 - 12:31
Kızgın kumlardan buz gibi olimpiyatlara
Platformlar PC
Vancouver 2010
  • Yapımcı - Yayıncı SEGA - SEGA
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Spor,Spor
Merlin Puanı 76
Artılar Karda aksiyon bambaşka, karakter mimikleri, mükemmel şarkı seçimleri
Eksiler Tutorial detaysız, Seyirci grafikleri ve seslendirmeleri çok iyi değil
Oğuzhan Öztürk

Kar ve buz üzerinde gerçekleştirilen oyunlar her zaman için çok eğlenceli olmuştur. Güney kesimlerde yaşayan arkadaşlarımız hariç çoğu kişinin elbet hayatında bir kere olsun kardan adam oynama veya kar topu savaşı yapma şansı olmuştur. Her ne kadar İstanbullu arkadaşlarımız son yıllarda nadiren 'ele gelir' düzeyde bir kar yağışı görse de...

Aslına bakarsanız ilki 1924 yılında olmak üzere 4 yılda bir düzenlenen kış olimpiyat oyunlarını çoğu zaman televizyondan takip etmek durumunda kalıyoruz. Zira olimpiyat oyunlarında gerçekleştirilen aktiviteleri gerçekleştirebilecek düzeyde ekipmanı elinin altında bulunduran arkadaşımız varsa lütfen etraf güzelce bir beyaza büründüğünde şahsen bana haber versin, çünkü yüksek hızla birlikte gelen adrenalinin tadına bakmak isteyen kişilerden birisi benim.

Hepsi bir yana, Eurocom'un yapımcılığını, Sega'nın ise dağıtımcılığını üstlendiği Vancouver 2010 bütün kış olimpiyat oyunları etkinliklerini ayağınıza kadar getiriyor!

Vancouver 2010
"Yahu bu gözlüklerden de hiç birşey görünmüyor ki. Tüh..."

Hani benim tuşlarım?
Oyun gayet sade bir şekilde açılıyor; hemen ardından karşınıza açılış ekranı geliyor. Tuşları bilmeyen arkadaşlarımız için hatırlatma yapalım; START butonumuz 'Enter', YES butonumuz 'J', NO butonumuz ise 'K'. Neden bu bilgiler, diye sorarsanız ana menüye ulaşabilmeniz için ilk etapta bunları bilmeniz gerekiyor. Menü içerisindeki navigasyonu ise W, A, S ve D tuşlarıyla yapıyoruz.

Gayet gazlayıcı müzikle birlikte ana menüsü karşımıza geliyor. Burada 'Exit to Desktop' haricinde Training, Olympic Games, Challenges, Leaderboards ve Options seçenekleri bulunuyor. Training seçeneğini es geçerek doğrudan Olympic Games moduna atlıyoruz.

Bu modda ve dolayısıyla kış olimpiyat oyunlarında bulunan bütün etkinlikleri yapabiliyorsunuz. İlk etapta ülke seçmeniz isteniyor. ABD, Almanya, Avustralya, Avusturya, Belçika, Çin, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Fransa, Finlandiya, Hollanda, İngiltere, İspanya, İtalya, Japonya, Kanada, Kore, Norveç, Polonya, Portekiz, Rusya, Slovenya, İsviçre ve İsveç bulunuyor. Yönlendirdiğiniz karakter çok belirgin şekilde olmasa da, seçtiğiniz ülke insanına göre değişkenlik gösteriyor (yine de Rus bir zenci olmasını bekleyemezsiniz değil mi?).

Vancouver 2010 içerisindeki etkinlikleri kategorize etmek gerekirse:

• Alpine Skiing - Men's Downhill / Men's Super G / Ladies' Giant Slalom / Ladies' Slalom
• Ski Jumping - Men's Individual Large Hill
• Freestyle Skiing - Ladies' Ski Cross/ Ladies' Arieals
• Snowboard - Men's Parallel Giant Slalom / Men's Snowboard Cross
• Short Track Speed Skating - Ladies' 500m / Ladies' 1500m
• Bobsleigh - Two-man
• Skeleton - Man's Skeleton
• Luge - Man's Singles
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×