1/2

Vanquish

Arda Gündüz
Arda Gündüz 3.06.2010 - 12:31
Resident Evil'ın hazırlayıcısından yeni bir oyun!
İnsanlar, savaşlarıyla dünyayı değil, artık kâinatı bile tehdit etmeye başladı. Çatışmalar, artık gezegenimizin dışına taştı ve burada devam ediyor. Üstelik artık bu çatışanlara insan demek bile çok zor, herkes makineleşmiş, teknolojinin gücüyle başka bir varlığa dönüşmüştür. Değişmeyen tek şey, yok etme isteği ve savaşın ta kendisidir aslında.

Her yerde savaş

Vanquish’in yapım ekibinin başında çok önemli bir isim var; Resident Evil serilerinin de yaratıcısı olan Shinji Mikami. Bilim kurgu öğeleri içeren bir Shooter olan Vanquish, grafiksel ve oynanış anlamında tatminkâr özellikler vadeden bir yapım olarak geliştiriliyor. Mikami, olayın sadece Shooter’dan ibaret olmadığını, sağlam aksiyon sahneleriyle birlikte kendimizi maceranın tam ortasında bulabileceğimizi de belirtiyor. Kamera açısı olarak 3. şahıs görünümü kullanılacak.

Vanquish

Genel hikâyeye göz atacak olursak; dünya etrafında bulunan bir uyduda geçiyor. Başrolde, çoğu yapımda olduğu gibi yine Amerika ve Rusya var. Bu sefer kainât için kapışmaktadırlar. Rusya, teknolojinin nimetlerinden faydalanarak, robot güçlerini devreye sokmuş ve ortalık cehenneme dönmüştür. Yönetmekte olduğumuz ana karakterimiz, Sam Gideon. Kendisi aslen bir araştırmacı ve kendi geliştirmiş olduğu zırhı içerisinde, özelliklerini de kullanarak hayatta kalmaya çalışıyor.

Ön plana çıkan en önemli özelliğimiz, kullanmakta olduğumuz zırhımız. Normalde böyle zırhlar, hareket kabiliyetini düşürür, ancak biz tam tersi, zırhımız sayesinde daha çevik davranacak ve avantajlarını değerlendirmeye çalışacağız. Hatta sürekli aksiyon halinde olacağımızdan dolayı, son derece hareketli olmamız gerekiyor. Yapımcılar, aksiyon dozunu hep yüksek tutmak istediklerini belirtiyor. Kullanabileceğimiz çok çeşitli özelliklerimiz olacak ve bunlar zamanla geliştirilebilecek.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×