Vatikan'ın geliştirdiği Pokemon Go'da din adamı yakalıyorsunuz

Furkan Güler
Furkan Güler 24.10.2018 - 15:10
Yani şimdi ne gerek vardı?

Çıktığı dönemde dünyayı kasıp kavuran ve milyonlarca oyuncuyu kendine bağımlı yapan Pokemon Go, bu kez Vatikan'ın elinde düştü. Pokemon Go'nun popülaritesinden yararlanmak isteyen Vatikanlı yazılımcılar, Pokemon Go'ya oldukça benzeyen bir oyun yaptılar. JC Go adını alan oyunda, Vatikan'ın oyunculara verdiği görevler yerine getiriliyor. Ancak Pokemon Go'dan farklı olarak oyunda Pokemon avlamak yerine din adamları topluyorsunuz. Ayrıca onlarla savaşmak yerine, sorulara cevap verip din adamlarını ekibe dahil ediyorsunuz. İnsanları Hristiyanlık açısından bilgilendirmek amacıyla yapılan bu oyun sonrasında oyuncular, oyunu merak edip oynamaya başladı bile.

Vatikan'ın yaptığı Pokemon Go benzeri oyun

Vatikan'ın geliştirdiği Pokemon Go'da din adamı yakalıyorsunuz

Diğer bir taraftan bu oyunun, Pokemon Go'yu kopyalayan ilk oyun olmadığını belirtelim. Daha öncesinde The Walking Dead: Our World, Ghostbusters World ve Jurassic World Alive gibi oyunlar da Pokemon Go'nun bu ünlü yapısını kendilerine göre uyarlamışlardı. Bakalım ilerleyen günlerde Vatikan'a karşı cevap olarak İslam aleminden benzer bir oyun çıkacak mı?

Oldukça hassas olan bu dinsel konularda oyunu geliştiren geliştiriciler, oyunu piyasaya sürdükten sonra olumsuz eleştiriler almışlardı.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 21.04.2021 08:26
Kalan Karakter : 300 Gönder
Vatikan'ın geliştirdiği Pokemon Go'da din adamı yakalıyorsunuz

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×