Ve korkulan oldu! Game of Thrones'un 8.sezon senaryosu sızdı

Ve korkulan oldu! Game of Thrones'un 8.sezon senaryosu sızdı

Onur Güner
Onur Güner 5.08.2017 - 18:52
Fidye ödenmezse, tüm bölümlerin senaryosu sızacak

Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde HBO çok büyük bir siber saldırı yemiş ve deyim yerindeyse neye uğradığını şaşırmıştı. Tam 1,5 TB veri çaldıran HBO da durumu kabul etmiş ve kendi bünyesindeki avukatların olayla ilgilendiğini açıklamıştı. Ancak hackerlar korkulanı yapmış ve 7. sezon 4. bölümünü internete vermişti. Ama asıl korkulan acaba 8. sezon ile alakalı bilgilerin çalınıp çalınmadığı idi. Ortaya iddialar atılmış ancak doğruluk kazanmamıştı. Ta ki bugüne kadar. Bugüne kadar dedim çünkü deepweb'de bir forum sitesinde dizinin 8. sezonuna ait senaryosunun ufak bölümü sızdırıldı.

Ve korkulan oldu! Game of Thrones'un 8.sezon senaryosu sızdı


Ancak kısa süre sonra konu kapandı. Bu olayın ardından ise adeta internet ortamı söylentilerle çalkalandı. Kaynağı sızıntıyı gerçekleştiren hackerlara dayandırılan bir söylentiye göre bu sızıntının yaşanmasının sebebi, hackerların HBO'dan fidye istemesi. Ufak bir sızıntı ile hackerlar kanala ne kadar ciddi olduklarını göstermişler. Şayet kanal fidye ödemez ise hackerlar dizinin final sezonunun tüm bölüm senaryolarını internette paylaşacaklar. Ama hatırlarsanız HBO ilk yaptığı açıklamasında hiçbir şekilde fidye verilmeyeceğini ve olayı adli makamlara taşıyacaklarını belirtmişti. Yani bu sızıntının sebebi fidye ise, hackerlar muhtemelen eli boş dönecek ve senaryoyu internete sızdıracaklar. Bakalım HBO hackerların bu atağına nasıl bir cevap verecek bekleyip göreceğiz.

Unutmadan söyleyeyim. Birkaç gün içerisinde 7. sezon 5. bölümün de internete sızdırılması bekleniyor.

Yorumlar 28
MK Okuru
MK Okuru 9.03.2021 04:46
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 29.08.2017 16:07
Yalan senaryo merak etmeyin insanların yaptığı saçma şeyler herifler daha senaryoyu yazmadı taslaklar halinde içiniz rahat olsun
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 6.08.2017 19:42
Way Hhminiyum :D
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 6.08.2017 18:41
arkadaşlar bitcoin 1 günde 500 dolar arttı büyük ihtimal fidye ödendi :D
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.08.2017 22:00
Sony de aynısını etti dünya zarar etti ver birkac milyon dolar kurtul. Hackerlar paranın derdinde sonucta. Vermemekte direnirse sony gibi zamanında nasıl zarar ettiyseler bunlarda zarar ederler. Gerek yok uzatmaya hem de fanatikleri üzmemiş olurlar. Herkes de zamanını bekler HBO dan izler diziyi.
MK Okuru
MK Okuru 6.08.2017 18:07
Büyük şireketler her fidye isteyene boyun eyselerdi büyük kalamazlardı
MK Okuru
MK Okuru 6.08.2017 16:17
Kardeş aradım HBO'yu, yorumunu birebir söyledim çok haklı olduğunu düşünüyolar, ödeyeceklermiş hemen, nerelerdeydin bu zamana kadar.
MK Okuru
MK Okuru 6.08.2017 04:09
Hocam kusura bakma da sen safsın galiba. Böyle hırsızlar yüzsüz olur. 4. Bölümü yayınlamamak için 1 milyon dolar ister eğer onu verirsen 5. Bölümü yayınlamamak için 10 milyon dolar ister sonrakinde 50 milyon dolar ister. Böyle sürer gider adamlar doğrusunu yapıyor boyun eğmeyerek
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 6.08.2017 17:07
kendi ayağına sıkmış olur,
ver kurtul, yoksa yayınlanırsa senin ordan elde edeceğin reklam gelirin ve reytinginde düşer.
win win,
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×