Ve PlayStation 3'ler serbest kaldı

Ve PlayStation 3'ler serbest kaldı

Murat Halilbeyoğlu
Murat Halilbeyoğlu 11.03.2011 - 15:20
Avrupa yeniden PS3'üne kavuşacak
Sony ile LG arasındaki davadan çıkan mahkeme emri kaldırıldı. Böylece Hollanda'daki 300,000 adet PS3 artık gönderilmeye hazır duruma geldi.

Sony koyulan gönderim blokesi için temyize gitmişti, bunun üzerine mahkeme de kesin emri kaldırarak daha başka haciz veya durdurma olmayacağını açıkladı. Ayrıca LG firması Sony'nin 130,000 avroluk mahkeme masrafını ve bu süreç içerisinde yaşadığı zararı karşılama üzere ek olarak 200,000 avroluk bir ücreti ödemek zorunda bırakıldı.

Ve PlayStation 3'ler serbest kaldı
FOSS Patent'leri sahibi Florian Mueller konu hakkında "Eğer bu doğru ise karar sadece ön mahkemenin durdurma emri ile alakalıdır. Yani Sony şu an için Avrupa'da PS3 dağıtımına devam edebilir, ancak bir hak tecavüzü olup olmadığı ve eğer varsa o zaman Sony'nin LG'ye ne kadar borçlu olduğunu anlamak için gerçek bir yasal süreç de başlatılacaktır" dedi.

Geçen hafta LG ihtar metni ile Avrupa yasalarınca PS3’ün on gün boyunca dağıtımının durdurulmasını sağlamıştı. Firma konsollarda kullanılan BluRay patent ihlalinden dolayı yüz binlerce cihazı Rotterdam ve Schiphol'de hapsetmişti.
Yorumlar 31
MK Okuru
MK Okuru 5.03.2021 03:40
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×