Ve Valve salona ilk adımını attı, Steam OS!

Ve Valve salona ilk adımını attı, Steam OS!

Yiğitcan Erdoğan
Yiğitcan Erdoğan 23.09.2013 - 20:34
Artık Steam bir işletim sistemi
Valve'ın bu haftaya damga vuracağı kesin olan üç açıklamasından ilki geldi ve internet sarsılmaya başladı bile. Livingroom (salon) şemsiyesi altında yapılan üç açıklamanın ilki Steam OS. Peki Steam OS nedir? Steam OS Linux bazlı bir işletim sistemi. İndirmesi ve lisanslaması bedava; salona özel ve Steam'in tüm özelliklerinin yanı sıra (buluta oyun kaydetme, family sharing, Steam kullanıcı bilgileri, arkadaşlar, gruplar) müzik ve film oynatma, kablosuz ağ üzerinden tüm PC ve Mac oyunlarınızı oynatabilme özelliklerine de sahip. Yani bildiğiniz Steam'i TV'nize taşıyan bir sistem. Tamamen Linux bazlı yapısıyla dileyen dilediği şeyi de değiştirebilecek ve Workshop desteğiyle yaratıcı güç iyice tavan yapacak. Bu açıklamaların ilkiydi. Diğeri 25 Eylül'de, yine saat sekizde açıklanacak. Steam OS ile güçlü bir giriş yaptı Valve, bakalım iki gün sonra ne yapacak?

Ve Valve salona ilk adımını attı, Steam OS!
Not: Bilgisayara mı, televizyona mı; televizyona nasıl bağlayacağız diyenler: Bu çok büyük ihtimalle Valve'ın üreteceği Steambox için olacak. Henüz %100 değil fakat Steambox da diğer iki açıklamadan biri olacaktır.
Yorumlar 14
MK Okuru
MK Okuru 4.12.2020 07:45
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×