1/2

Viewtiful Joe

Alkan Adakaner
Alkan Adakaner 3.06.2010 - 12:31
Capcom'un süper kahramanı Joe, PS2'lerde…
Platformlar PlayStation 2
Viewtiful Joe
  • Yapımcı - Yayıncı Capcom - Capcom
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Aksiyon
  • Web Sitesi
Merlin Puanı 90
Artılar Eğlenceli oynanış ve kendine özgü oyun stili, Joe'yu diğer oyunlardan ayırıyor.
Eksiler Oyun çok eğlenceli olduğu için ekran karşısında saatlerce oturmanıza ve işlerinizin aksamasına sebep olabilir.

Capcom’un bir yıl önce GameCube için piyasaya sürdüğü Viewtiful Joe artık PS2’lerimizde. Joe’nun GameCube versiyonu hiç kuşkusuz 2003 yılının en başarılı yapımlarından birisiydi ve bunu fırsat bilen Capcom oyunun PS2 versiyonunu hazırlamakta geç kalmadı. Firma ayrıca oyunun PS2 versiyonuna Devil May Cry’ın ünlü karakteri Dante’yi koyarak bu versiyonu daha da ilgi çekici hale getirmiş.

Her oyunun bir konusu olduğu gibi Viewtiful Joe’nun da, sıradan olsa bile bir senaryosu var, gerçi fazlasıyla sıradan olan bu senaryo biz oyuncuları fazla ilgilendirmiyor; çünkü bu tarz bir oyunun asıl amacı eğlencedir. Yine de senaryodan kısaca bahsetmek gerekirse: Jadow adındaki şeytani ırk Joe’nun bir bakıma evi sayılan Movie Land’e saldırıyor, tabi Joe’ya da evini savunmak düşüyor. Joe aslında sıradan bir dövüşçüden başka bir şey değil; fakat Superman’den alıntı gibi duran kıyafetini giydiği zaman düşmanlarını çerez gibi yiyebiliyor.

Ready !.. Action !?!

Düşmanlarımız ise genellikle sıradan özelliklere sahip yaratıklar, tabi aralarında dişli olanları da var. Bu dişli düşmanları yenmenin tek yolu ise kırmızı kıyafetimizi giydiğimizde aktif hale gelen özelliklerimiz. Bu özellikler düşmanlarımızı yenmemizde bize çok fazla fayda sağlıyor. Mesela Slow özelliğini kullandığımızda, zaman yavaşlıyor, bizde bu sırada düşmanlarımıza göre daha hızlı hareket ettiğimizden onların vuruş yapmalarına imkan vermeden komboları uygulama fırsatı buluyoruz.

Mach speed özelliği ise adından da anlaşılabileceği gibi sizi inanılmaz derecede hızlı yapıyor. Size önerim bu sırada düşmanlarınıza vuruş yaparken tuşlara basabildiğiniz kadar hızlı basmanız; çünkü bir süre sonra Joe hızdan dolayı ısınmaya başlıyor ve alev aldığında düşmanlarınızda yanmaya başlıyor. Zoom ise Slow ve Mach speed’den farklı olarak bizim hızımız ile ilgili değil vuruş gücümüzle ilgili bir özellik. Bu sayede yukarıdan aşağı doğru kayan bir yıldız misali düşmanlarımıza vuruşlar yapabiliyoruz. Tabi bu özelliklerimizi sınırsız şekilde kullanma şansına sahip değiliz. Ekranın üstündeki süper güç barındaki seviye bitene kadar süper güçlerimizi kullanabiliyoruz. Bu seviye bitince Joe’nun kırmızı kıyafeti de bir süreliğine yok oluyor. Kısa süre içinde güç barı otomatik olarak kendini şarj ettiğinde Joe’da yeniden kırmızı kıyafetini giyiyor ve süper güçlerimiz yeniden emrimize amade oluyor.

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×