Virtua Tennis 3

Emre Gökberk
Emre Gökberk 3.06.2010 - 12:31
Raketlerinizi kapın, kortta görüşürüz!
Platformlar PSP
Virtua Tennis 3
  • Yapımcı - Yayıncı SEGA - SEGA
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Spor,Spor
Merlin Puanı 80
1 Kişi Oyladı
Okur Ortalaması%75
Artılar Mini oyunlar, Career modu, akıcı oynanış
Eksiler Kullanıcı kontrollü Replay yok, önceki oyunla aynı sayılabilir
Önceki tenis sporuna ait oyun incelememiz Smash Court Tennis 3 ardından, birbirlerine rakip konumda olan Virtua Tennis 3’ü de masaya yatırmak uygun olacaktır. Sumo Digital tarafından Xbox 360 versiyonundan PSP’ye port edilen Virtua Tennis 3, arcade tarzını iyi aktaran yapımlardan olmaya aday görünüyor.

Virtua Tennis serisi, ilk olarak SEGA’nın Dreamcast konsolunda boy göstermeye başladığı zamandan beri oldukça yol aldı. Gelişimini sürdüren yapım, zamanla farklı konsollardaki yerini de aldı ve Virtua Tennis 3, taşınabilir bir platformda oynamak için oldukça iyi bir konuma erişti. Çoğu oyunla tanıdık şekilde aynı sayabileceğimiz karakter editörü ile oyuna giriş yapıyoruz. Erkek ya da kadın seçilebilen karakterin görünüm ve fiziksel özelliklerini belirliyoruz. Dünya küresi üzerinde evimiz sayacağımız yeri tanımladıktan sonra, artık üç yüz sporcu arasında en popüler hale gelerek sıralamada yukarı çıkmaya çalıştığımız maceramıza başlıyoruz. Tabii ki bu o kadar kolay olmuyor. İlk olarak karakterimizi tenis okulunda ya da mini oyunlarda çalıştırıp geliştirmemiz gerekiyor. Tenis okuluna gitmek aynı zamanda yeni oyuncular içinde temel kural ve hareketleri öğrenmek için ideal bir ortam oluyor. Bir yandan biz öğreniyor, bir yandan da karakterimizi geliştiriyoruz. Tenis okulu adından da anlaşılacağı üzere "okul" adını da taşıdığından işler biraz daha ciddi. Bununla birlikte mini oyunlar ise tam tersi şekilde bir o kadar eğlenceli. Bu bakımdan karakter eğitiminde mini oyunları kullanmak muhtemelen daha çok tercih edeceğiniz bir yol olacak. Zira mini oyunlar eğitimde de alan savunması, servis, vole, ayak becerisi gibi alanlarda uzmanlaşmayı sağlarken bir o kadar da eğlendirmekte. Mini oyunlar kolaydan zora doğru giden bir yapıda ve genellikle de kilitliler. Her zaman olduğu gibi ilerleme kaydettikçe kilitli olanlar açılarak oynanabilir olmakta.

Anna Kournikova

Karakterinizi biraz geliştirdiniz, birazda siz oyuna dair bilgi sahibi oldunuz; artık sırada turnuvalar var. Turnuvalar aralarında İspanya, Çin, Fransa, İngiltere, Amerika, Avustralya, Almanya ve İtalya’nın bulunduğu ülkelerde yapılıyor. Turnuvalarda yalnız yarışabileceğimiz gibi bir partner eşliğinde ikiye iki de yarışmak mümkün. Ayrıca gece ve gündüz, açık ve kapalı mekan, farklı saha ve zemin koşulları gibi değişik özelliklerde de karşılaşmalar yapmak mümkün kılınmış. Koçtan gelen e-mailler aracılığı ile tiyo ve nasihatler alıyoruz. Keza hayran mektuplarını okumakta mümkün oluyor. Diğer oyunculardan da belli periyotlarla dostluk maçlarına davet alıyoruz. Böylece arada pratik yapmak mümkün oluyor. Genel olarak bakıldığında oyun arcade tabanına oturuyor. Bunu sağlayan en büyük etkenlerde tenis okulu, mini oyunlar, e-mailler, ödül sistemleri. Bunların dışında kontrollerde kolay yapıları ile oynanabilirliği arttıran etkenlerden. Atış yapabilmek için yalnız üç tuş atanmış, ancak sahada bulunulan konum ve reaksiyonlara göre çok farklı atış sitillerine izin verilmiş. Analog kol ile kontrol edilen karakterimizi yönlendirmekte genellikle kolay oluyor.

Yapım 4 kişiye kadar Ad-Hoc modu üzerinden multiplayer karşılaşmalara da izin veriyor, ancak online oyun hala mevcut değil. Grafikler açısından yaklaştığımızda oldukça kaliteli bir görselliğe sahip olan Virtua Tenis 3, karakter ve top animasyonlarında da oldukça iyi iş çıkartıyor. Kartondan izleyicileri saymazsak grafikler ve seslerden yana bir şikayetimiz yok. Ancak iyi atışlardan sonra giren tekrarların oyuncu tarafından kontrol edilememesinin eksikliği hissediliyor. Virtua Tennis 3 PSP’ye çıkmış tartışmasız en iyi tenis oyunlarından biri. Akıcı bir oynanış ve eğlenceli mini oyunları ile uzun süre elinizden bırakamayacaksınız. Özellikle arkadaşlarınıza karşı yaptığınız maçların tadı bir başka. Türü sevenlere duyurulur.
Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 4.10.2022 06:49
Kalan Karakter : 300 Gönder
Virtua Tennis 3

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×