Virtua Tennis

Erdinç Yılmaz
Erdinç Yılmaz 3.06.2010 - 12:31
Aşmış bir tenis oyunu istiyorum anlıyo musunuz beni??? Yıllardır düzgün bir tane yapmadınız.
Platformlar PC
Virtua Tennis
  • Yapımcı - Yayıncı SEGA - Empire Interactive
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Spor
  • Sistem Gereksinimleri
Merlin Puanı 79
Artılar -
Eksiler -

Evet evet şöyle aşmış bir tenis oyunu istiyorum anlıyo musunuz beni??? Yıllardır düzgün bir tane yapmadınız. Eğer şimdi inceleyeceğim Virtua Tennis’te fiyasko olursa sizi cezalandırmak zorunda kalıcam(!).. Kimsenin canı yansın istemeyiz değil mi?

Gerçektende böyle aslında yıllardır düzgün bir tenis oyunu yapmadılar. Aslında birçok tenis oyunu var ama nedense hiçbiri piyasada tutunamadı oyuncular tarafından fazla beğenilmedi. Bence Virtua Tennis diğerlerine göre çok daha iyi. Neden mi?

Çünkü çok zevkli. Bir kere oynayıp hoşunuza gittimi gün içinde defalarca açıp oynayasınız geliyor. Neyse bu kadar geyik yeter birazda iş yapalım. Virtua Tennis yaklaşık 400Mb civarı bir kurulum yapıyor. Daha önceki oyunlarda olmayan bir çok yenilik var. Ekran çözülürlüğü 1280x960’a kadar çıkabiliyor. Aslında bu oyun konsol kullanıcılarına pek yabancı değil. Bende ilk defa bir programda konsol versiyonunu görmüştüm. Daha sonra sağolsunlar Pc platformu içinde bu oyunu hazırladılar. 

Grafikler ve sesler aslında pek iyi değil ama zaten bir tenis oyununda ne kadar iyi olmasını bekleyebilirsiniz ki? Yeterince iyiler. Yalnız seslerde biraz sorun var aniden kesilmeler vb. gibi. Seyircilerde pek hoş yapılmamış ama ilk seti oynadıktan sonra anlıyoruz ki aslında seyirciler o kadar önemli değil çünkü biz genelde topu kovalıyor olduğumuz için seyircilere bakacak pek vaktiniz olmuyor. Tepeden yada oyuncunun arkadasından olmak üzere 2 çeşit kamera seçeneği var. Tek başınıza oynayabildiğiniz gibi ikili takımlar halinde de oynayabiliyorsunuz. İşte bu devrede sanal zeka ortaya çıkıyor bence gayet iyi yapılmış. Siz sağa koşarken takım arkadaşınızda sola doğru koşabiliyor. Bunların dışında bir Dünya Turnesi mevcut. Buradan da bütün dünyadaki kortlara katılabiliyorsunuz. Ayrıca bunların arasında tamamlamanız gereken ufak görevlerde veriliyor. Mesela karşınıza lobutlar diziliyor ve sizde 6 servis ile hepsini devirmeniz isteniyor. Yaptığınız takdirde Dünya’nın başka yerlerinde yeni kortlar açılıyor. Her kazandığınız maçtan aldığınız paralar ile yeni raketler kıyafetler hatta gizli olan kortları bile alabiliyorsunuz. Bence bir tenis oyununda bekleyeceğiniz her şeyi karşılıyor. Grafikleri sesleri çok iyi olmasa da oynanabilirliği o kadar kötü değil. Başlarda biraz zor gelebiliyor. Ama daha önceden başka tenis oyunu oynadıysanız pek zorlanmıyorsunuz. Ayrıca oyunun multi-player desteğide var isterseniz internet üstünden diğer arkadaşlarınızlada oynayabilirsiniz.

Son sözler :
Bence şimdiye kadar Pc için yapılmış en iyi tenis oyunu. Jedi Knight 2, Blood Omen 2 gibi gerçek anlamda çok iyi oyunların arasında pek çekici bir seçenek gibi durmuyor ama eğer tenis oyunlarından hoşlanıyorsanız mutlaka alın ve deneyin…

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 2.10.2022 11:57
Kalan Karakter : 300 Gönder
Virtua Tennis

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×