Virtual Boy faciasından kurtulan tek oyun

Virtual Boy faciasından kurtulan tek oyun

Mert Günhan
Mert Günhan 13.12.2012 - 16:48
Bound High geri döndü!
Virtual Boy Nintendo'nun en büyük pişmanlıklarından birisiydi. Üç boyutlu oyun oynanabilen konsol olarak pazarlanan fakat garip tasarımı yüzünden oyuncuların bir türlü sevmediği, bu sebeple iptal edilen Virtual Boy seneler geçtikçe yalnızca meraklılarının ve koleksiyonerlerin elinde bulunur oldu. O dönemler Virtual Boy için 96 yılında E3'te pek çok oyun tanıtılmıştı. Bu oyunlardan birisi Bound High idi. Bound High'da bir düzlemde zıplayan üç boyutlu bir topu kullanarak düzlemin üzerinde bulunan balonları vurup en yüksek puanı almaya çalışıyordunuz. Bu oyun piyasaya hiç çıkmadı, çıkanlarda toplatıldı. Yıllar sonra Virtual Boy hayranları oyunun kaynak koduna ulaşarak çalışan bir rom dosyası haline getirdi. Bazı koleksiyonerler için rom yeterli gelmedi, oyunun kutulu versiyonunu istiyorlardı, bu ekip kafayı kırıp oyunun kutulu versiyonunu da üretti, öyle bir halde ki sanki Bound High asla piyasadan toplatılmamış gibi!

Virtual Boy faciasından kurtulan tek oyun
Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 29.10.2020 16:43
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×