1/11

Voyage - Tam Çözüm

Melih Met
Melih Met 3.06.2010 - 12:31
I'd fly to the moon and back
Çözüme başlamadan önce sitedeki inceleme yazısını okumanızı öneririm. Oynanışı ve envanter sistemini gayet güzel ve ayrıntılı biçimde açıklıyor. İncelemeyi okuduğunuzu varsayarak ben burada o tür açıklamalara girmeyeceğim.

Bindik bir alamete…

Kahramanımız Michel Ardan uyanır ve ışığı açıp etrafına bakınır. Hiçbir şey hatırlamıyordur ama “Ben de Michel Ardan’sam burada neler olup bittiğini öğrenirim.” der. Burada kontrol bize geçiyor. Sola baktığımızda şuursuz yatan bir adam görüyoruz. Michel bu adamı tanıyor. Barbicane, silah kulübünün başkanı. Ve story board’umuza bir resim ekleniyor. Sağda bir zat daha yatıyor. Bu zata tıkladığımızda da kendisinin Kaptan Nicholl olduğunu öğreniyoruz. Kaptan Nicholl’ün üstünde kalan gazete parçasına tıkladığımızda hikâye ile ilgili iki resmimiz daha olacak. Yavaş yavaş öğreniyoruz neler olduğunu. Gazetenin yanında duran İngiliz anahtarına tıklayın. Kısa kayışı alacaksınız. İngiliz anahtarı da ayağınızın dibine düştü, onu da alın. Envanterden İngiliz anahtarını seçerek camların vidalarını açın (bütün camların). Zemindeki camı açtığınızda nerede olduğumuzu öğreniyoruz. Dünyadan aya giden bir kapsülün içinde, yoldayız.

Michel arkadaşlarını uyandırıp bu güzel olayı onlarla paylaşmak isteyecek. Barbicane’in yanına gittiğimizde Michel bir şeylerin ters gittiğini anlayacak ve Barbicane’in ölü olduğunu öğreneceğiz. Barbicane’den düşen anahtarı alın ve elindeki mektubu okuyun. Kafasından şapkasını da alın. Bir resim daha kazandık. Bu sıralarda kapsülün içindeki oksijen bitmeye başlayacak. Kum saati boşalmadan oksijen elde etmemiz lazım. Bunun için anahtar ile Barbicane’in üstündeki dolabı açın. Dolabın içinde Diane Moon tarafından yazılmış ideograms kitabını alın. Kitaba sonra bakarsınız. Hemen kitabın arkasında bulunan potasyum klorür torbasını alın ve derecelerin önüne gidin. Orada, altında ateş olan tabak gibi bir şey göreceksiniz. Bu zımbırtıya tıklayın, önünüze gelip açılacak. Dolaptan aldığınız torbayı burada kullanın. Sonra aleti ateşin üstüne geri koyun. Oksijen sorunu çözüldü (olmadıysa ateşi bir kademe büyütebilirsiniz). İdeogram kitabını okuyun, içinde ileride lazım olacak önemli bilgiler bulacaksınız. İlerleyen kısımlarda öğrendiğimiz ideogramlar da bu kitaba eklenecek.

Dolaba geri dönüp alabildiğiniz her şeyden birer tane alın. Sol alt kısımdaki kapağı açınca bir resim daha gelecek. Soldaki bardağı da alın. Bıçağı şapka ile kullanınca birtakım mektuplar bulacağız ve hikayemizi öğrenme yolunda iki resim daha elde edeceğiz. Kaptan Nicholl’e dönüp ona da tıklayın, ölüsünü bulacaksınız. Bu arada iki resim daha açılacak. Tüfeği alın, cebindeki günlüğe bakın ve ağzına tıklayın (Bu arada, eğer Michel garip davranmaya başlarsa bilin ki ortamdaki oksijen yoğunluğu uygun değil. Oksijen ateşini orta seviyede tutarak bu sorunu çözebilirsiniz). Michel biraz ip olsa arkadaşlarına bir cenaze yapabileceğini söyleyecek. Dolaptan rafya alın. Envanterde iki tane olsa yeter. Rafyaları cesetlerin üzerinde kullanın, Michel onları kefenleyecek. Daha sonra cesetlere tıklayarak onları alın. Tabandaki kapağı açıp, envanterden seçtiğiniz cesetleri kapaktan aşağı gönderin. Sadece birer kez tıklayın, üçüncüde Michel kendini atar. Kaptan Nicholl’ün altından çıkan konserve açacağını alın. Derecelerin altında duran potasyum bidonunu da alın. Bidonu koni ile birleştirin. Sonra horozun arkasındaki yanmış kağıdı alın ve horoza tıklayın. Bir dolu şey daha öğreneceğiz ve bir de resmimiz olacak.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×