War And Peace

Can Koray Tutsoy
Can Koray Tutsoy 3.06.2010 - 12:31
Nasıl oyundur bu?
Platformlar PC, PC
War And Peace
  • Yapımcı - Yayıncı Microids - Microids
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Strateji
  • Sistem Gereksinimleri
Merlin Puanı 65
Artılar -
Eksiler -

Bu yılın RTS için biraz durgun geçeceğini düşünürken birden yılın ilk bombası patladı. Zaman olarak 19.yy'ın seçildiği War and Peace ismi dışında üstünde bayağı çalışıldığı belli olan bir oyun. Daha doğrusu üstünde çalışılmış eksik bir oyun diyebiliriz WaP için.

Just Like a Pill 

Üstünde çalışılmış çünkü tam 179 tane şehir gerçek hayattaki gibi modellenmiş. Karışık bir poltik yapısı ve kontrol sistemi var. Savaşa girmek o kadar kolay değil. Yani savaştan çıkarınız hangi oranda olacak ve savaş için yeterli sebebiniz varmı, bir savaşa girdiğiniz zaman diğer ülkelerin tepkileri ne olabilir bunların hepsini göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Tabii bunların hiç birini düşünmeyebilirsiniz ama bu faktörlere dikkat ederseniz oyun bir nebze daha kolay gelebilir. Ayrıca diğer krallıklara mali yardımda bulunmanız mümkün. Tabii barış girişimlerinizde bu yardımlara bağlı olarak sonuçlanabiliyor. Grafikleri fena sayılmaz ama daha iyisi hatta çok daha iyisi yapılabilirdi.(Her zaman daha iyisi yapılabilir değil mi :)) Ekrana genel olarak hoş bir hava hakim ama iş detaya geldiği zaman aynı şeyi söyleyemem. Askerleriniz karton üzerinde savaşıyormuş gibi bir hava yaratıyor.

This is a Man's World

Eksik bir oyun çünkü oyunda hala bir kaç bug bulunuyor ve yapay zeka da bazen gereğinden fazla akıllı olup bazen sapıtabiliyor. Ayrıca oyunun türe getirdiği öyle bariz bir yenilik yok. Hatta tamamen ordan burdan bir parça almışlar diyebilirim Özellikle Shogun ile Seven Kingdom havaları kendini ağır olarak hissettiriyor. En aznından bana öyle geldi. Ayrıca sizi bilmem ama oyunun sesleri de beni rahatsız eden yönlerden biri. Son olarak eğer ilk onbeş dakika oyunu bir köşeye fırlatmazssanız sonunuda getirecek kadar dayanabilirsiniz diyebilirim. Ama türün fanatiği değilseniz kesinlikle almanızı tavsiye etmiyorum.

Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 4.07.2022 00:07
Kalan Karakter : 300 Gönder
ozankkaya
ozankkaya 6.08.2016 23:01
full clienti yok mu bu oyunun?
Kalan Karakter : 300 Gönder
War And Peace

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×