1/2

War Front: Turning Point

War Front: Turning Point

Aykut Göker
Aykut Göker 3.06.2010 - 12:31
İkinci Dünya Savaşı'nın kanlı cephelerindeyiz...
Savaş oyunu sevip de, İkinci Dünya Savaşı konulu oyun oynamayan yoktur herhalde. Öyle ki neredeyse piyasaya çıkan her 10 savaş oyunundan 6’sı, İkinci Dünya Savaşı’nın ücra bir cephesinde geçiyor. Maalesef bu yapımların çoğu, o atmosfer bir yana dursun, doğru düzgün savaş sahneleri bile yaşatamıyorlar. Hal böyle olunca da çıkan her İkinci Dünya Savaşı yapımına kullanıcılar ön yargı ile bakıyor. Ufukta yine aynı temalı bir oyun var. Digital Reality’nin yapımcılığını üstlendiği War Front: Turning Point!

Savaşın kanlı yüzü

3 Eylül 1939’da başlayan İkinci Dünya Savaşı, 1945 yılının yine bir Eylül gününde sona erdi. Askerlerin yanı sıra milyonlarca sivilin hayatını kaybettiği savaştan sonra, imparatorluklar yıkıldı, birçok ülke toprak kaybetti ve bazı ülkeler adeta yeniden doğdu. War Front bizi bu kanlı mücadelenin içerisine sürüklemek için hazırlanıyor. Yapımcı Digital Reality, strateji türüne başarılı isimler çıkarmış bir firma. Öyle ki Imperium Galactica 2, Hegemonia, Desert Rats vs. Africa Korps gibi başarılı strateji oyunlarında hep Digital Reality’nin imzası bulunuyordu. Şu anda firma, Hegemonia: The Solon Heritage, WOFOR: War on Terror ve War Front: Turning Point gibi strateji türüne ait yapımların üzerinde çalışıyor. Henüz WOFOR ve Hegemonia için kesin bir çıkış tarihi bulunmasada War Front için 2006’nın Mayıs ayı uygun görülmüş.

Hiç denenmemiş silahlar ve araçlar

War Front’ta İkinci Dünya Savaşı’nda kullanılamadan imha edilmiş bir çok öğeyi deneyebileceğiz. Örneğin çeşitli deneysel silahlar ile, düşman birliklerinin üzerine korku salabileceğiz ya da prototip araçları kullanarak, düşman askerlerini şaşırtabileceğiz. Ayrıca ender de olsa özel askerlere sahip olacağız. Bunlar da bir dizi deneyden geçmiş, özel üniteler olacak. Bu ünite, araç ve silahlar hakkında henüz bir bilgi yok, ancak imha etmede güçleri, doğru bir strateji ile kullanıldığında düşmanda büyük bir hasara yol açacak! Belki de onlar sayesinde savaşın kaderi değişecek!

Yapım hızlı bir oynanışa sahip olacak. Savaş sahnelerinde tempo oldukça yükselecek ve tam manasıyla bir kaos ortamı yaşanacak. Eğer çok fazla kayıp verirde, savaşı kazanma şansımız kalmazsa, takviye kuvvet çağırabileceğiz. Son derece hayati önem taşıyan bu özellik, muhtemelen belli bir sınıra dayalı olacak.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×