1/5

Warcraft III: Return Of The Darkness

Alper Akkurt
Alper Akkurt 3.06.2010 - 12:31
Resmi olmasada oyunun eklenti paketi çıktı. Bizde enine boyuna inceledik.
Platformlar PC
Warcraft III: Return Of The Darkness
  • Yapımcı - Yayıncı Blizzard - Blizzard
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Strateji
Merlin Puanı 85
Artılar -
Eksiler -

Zaman, acımasız adımlarla bitmez yolculuğuna devam ederken, geniş çayırlık alan üzerinde yatan yüzlerce cesetten ve ölmeye hazırlanan diğer canlılardan metalin metala değmesinden dolayı çıkan seslerden başka, tek bir ses bile yükselmiyordu. Savaşın merhametsiz ve oldukça kanlı olan elleri, bu insan, orc, troll, elf ve daha başka bir çok ırkı barındıran toplulukları yavaş yavaş ama sıkıca kavrarken, orada, karşımızdaki dağların arkasında kötülüklerin ve kaosun kaynakları olan Lord Vagnard ile kükürt dumanları içinde halinden çok mutlu gözüken Demon , hain planlarını uygulamak için yeni orc, troll, zombi ve akla gelen daha başka birçok iğrenç yaratığı hazırlıyordu. Peki yüzyıllardır süren bu savaşı sona erdirecek bir kahraman yok muydu?

Ne mutlu bize ki bu sorunun cevabı evet. Burada bu işi bitirecek bir değil bir çok kahraman var ve onlarda biziz. İşte bizi çıkıncaya kadar meraktan çatlatan ve çıktıktan sonra da saatler boyunca bilgisayar karşısına çivileyen efsane oyun Warcraft 3’ ün bitmez tükenmez heyecanını sürdürmeyi amaçlayan bir add-on paketi sonunda elimizde. Bu paket ile Warcraft dünyasına yeniden sıkı bir giriş yapacağız. Gelin heyecanın, aksiyonun büyünün ve zekanın bileşimiyle oluşan bu diyar da ufak bir tur atalım.

Elimizdeki bu add-on paketi resmi olarak Blizzard tarafından yayınlanmış bir expansion paketi değil. Bizim gibi oyunun hastası olan XMEDIA adındaki bir Alman grup tarafından çıkarılmış olan bir paket. Paket kendini Warcraft klasörünün altına kuruyor. Single player, Custom game ve daha sonra warhazard_engl kısmına tıkladığımızda yeni Warcraft görevleri ile ilk defa karşılaşıyoruz.

Paket 4 adet yeni campaign klasörü ile 4 tane yeni single mission bölümünü kapsıyor. Her campaign altında birçok yeni harita ve gerçekleştirilmeyi bekleyen birçok yeni görev mevcut. Bir campaign’ e baştan başlamak veya ortasından dalmak mümkün. Ancak birkaç tane de kilitli görev var ki açmak için en baştan başlamalısınız. Campaign’ lerde asıl olarak iyiler (yani insan, elf ve müttefikleri) tarafındayız. Genel amacımız, durup dururken “hadi eski günleri yadedelim ve gidip dedelerimizin yaptığı gibi biraz insan keselim” diyen ruh hastası Lord Vagnard’ ı ve saz arkadaşları olan bilimum Demon, troll, undead ve Orc yığınlarını yoketmek. Ama elbette ki bünyeye biraz da kötülük lazım. Bence orijinal oyundaki gibi orc’ lar veya undead’ larla oynanabilecek birkaç mission konulsaymış çok daha güzel olurmuş. Ama anlaşılan add-on paketi yapanlar biraz çiçek-böcek insanıymış da böyle bir şeyi akıllarının ucundan bile geçirmemişler.

Evet size biraz da haritaların genel özelliklerinden bahsedeyim. Haritalar alabildiğine geniş ve sizde çoğunlukla dolanmak zorunda kalacaksınız. Belli ki özenle hazırlanmışlar. Yeryüzü şekilleri kimi durumlarda bizi zorlayabiliyor. Ben orijinal oyunu oynarken gidiş yollarını bulmakta hiç zorlanmamıştım. Ama bu paketteki kimi haritalarda gidiş yolunu bulmak gerçekten zor. Kimi durumlarda yol arayışı bir azap haline gelebilir. Mesela bazen bir power circle’ a basıp bir köprü açıyorsunuz ama köprü görünmez bir köprü ve sadece çok az parlayarak kendini belli ediyor. Grafik hatası mı yoksa özellikle yapılmış bir şey mi anlayamadım.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×