Warcraft III: The Frozen Throne

Ulaş Çöğendezoğlu
Ulaş Çöğendezoğlu 3.06.2010 - 12:31
Ve sene 2003... Yaz aylarına ilerlerken Blizzard açıklamasını yaptı. “Bir eklenti paketi hazırlıyoruz.”

Sene 2002, Warcraft sonunda serinin yeni oyununu çıkarmış. Dediklerine yaraşır bir oyunla, üç boyutlu rol yapma stratejisi gibi tonla türü birbirine sokup, narin bir harman haline getirmişler. Narin çünkü kimi beğendi, kimi beğenmedi. Narin çünkü artık Warcraft serisi Dune kopyası olma sıfatından kurtuldu.

Ve sene 2003, senenin yaz aylarına ilerlerken Blizzard açıklamasını yaptı. “Bir eklenti paketi hazırlıyoruz.” Rakamlara bakıldığında Blizzard beklenenin aksine Warcraft III satışında beklediğini yakalayamadı. Ama yılmayacağı da meydanda. Malum, bir oyunu sevdirmek için desteklemek lazım, onlar da bunu yapıyorlar.

Peki bu eklenti paketiyle bize verilecek yeni özellikler ne ki gidip satın alalım derseniz; her ırk için yeni birer kahraman, yeni ordular ve yeni özelliklere sahip askerler, yeni haritalar, yeni yetenek kazandıran aletler, harita üzerinde bulunacak ve sizin gelişmenize yardım edecek yeni binalar, bir harita editörü –ki kendi haritalarınızı yapabilesiniz- ve editörle yapılmış haritalar için yarışmalar, harita üzerinde bulunup kendi tarafınıza çekmeye çalışacağınız kahramanlar ve BattleNet düşünülerek hazırlanacak ve BattleNet yapısında da değişikliğe sebep olacak bir sürü yeni oyun türü olarak veriliyor ilk bilgiler.

Bu yeni oyun türleri arasında da en çok ilgi çekecek olan klan ligleri olacak sanırım. Blizzard açacağı klan odaları sayesinde, bütün klanların tek çatı altında toplanmasını ve kendi aralarında ayarlayıp BattleNet üzerinden yapacağı maçlara göre sıralama oluşturmak amacında. Bununla birlikte “Frozen Throne” bir eklenti paketi adını taşısa da şu an için tek başına oynanabilir olacağı söyleniyor. Tabii zaman ve Blizzard’ın arzuları neyi gösterir bilinmez ama tek başına çalışması birçok oyuncu açısından çok faydalı olacaktır.

Oyuna eklenmesi düşünülen bir diğer özellikte yeni yaratıklar. Ama bunlar düşman değil, ortalıkta gezinen zavallı canlılardan (NPC). Galiba düşman olmayınca illa kan görmek isteyenlere Blizzard biraz yardımcı olmak niyetinde. Henüz bu canlıların ne olacağı bilinmiyor ama eğlenceli olacağı kesin. Oyun için verilen bilgiler şu an için maalesef bu kadar.

Ve son bir bilgi olarakta BETA test aşaması olacağını eklemek lazım. Şubat ayında firmanın resmi internet sitesinden (www.blizzard.com) başvuru formları dağıtılacak ve sadece 5.000 kişi sadece Kanada ve Amerika bu teste katılabilecek. Umarız ki uluslar arası dağıtıma da geçerler, bizler de deneme imkanı bulabiliriz.Yaza kadar bekleyelim bakalım.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 27.09.2022 23:38
Kalan Karakter : 300 Gönder
Warcraft III: The Frozen Throne

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×