1/2

Warframe

Hakan Bozdemir
Hakan Bozdemir 30.01.2014 - 15:03
Uzay, ninja, co-op ve dahası
Platformlar PC
Warframe
  • Yapımcı - Yayıncı Digital Extremes -
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Aksiyon
Merlin Puanı 72
14 Kişi Oyladı
Okur Ortalaması%68
Artılar Pay to Win sisteminin bulunmaması, Yeni nesilde bulunması, güzel bir fikir barındırması, rahat oynanabilirliği olması
Eksiler Arayüz düzensiz ve detaysız, bazen internet kopuklukları yaşanabiliyor
Free to Play oyunlar günümüz oyun sektöründe bildiğiniz gibi para makinasına dönmüş durumdalar. Verdikleri keyif her zaman için eksik kalırken firmaların kazandıkları paralar oldukça yüksek oluyor. Böyle bir dönemden geçen online oyuncuları iyi olarak adlandırabileceğimiz sınıfta yer alan bir oyun bekliyor: Warframe.

Warframe
Genel olarak online oyun oynayan oyuncular sürekli bir şeylerden yakınırlar. Diğer oyuncuların çok fazla küfürlü konuştuğundan, oyun içerisindeki hatalardan ve bu hatalardan yararlanan diğer oyunculardan feryad eden kişiler daha çok co-op odaklı bir oyuna girerek rahata erişebilirler. Uzay temalı co-op bir oyun olan Warframe işte bu anlamda tıpkı bir ilaç gibi ayağınıza geliyor ve dediğim gibi ücretsiz olarak.

Warframe’i Free to Play oyunlarından ayıran diğer bir özelliği ise gerçek anlamda ücretsiz olması. Çoğu online oyunda parayı yatıran oyunu alır sistemi işliyor ve firmalar bu durumdan çok memnun olduğu için sistem her zaman için böyle işliyor. İşte bu durumdan muzdarip olanlarda farklı seçenekler arıyorlar kendilerine. Bu farklı seçeneklerden biri Warframe diyebilirim rahatlıkla. Oynadıktan sonra cidden zevk aldım ve tamamen ücretsiz bir şekilde oynanabilirliği olduğunu kavrayabildim.

Warframe
Yeni nesil içinde çıkışını yapmış olan Warframe’in PlayStation 4 sürümünü de denemiştim. PC ile aynı kalitedeydi ve pek farklı bir tarafı yoktu. Sadece Dualshock 4 ile daha rahat oynanıyordu. Grafiksel açıdan PC ile pek bir farkını görememiştim ama yine de oynamanızı tavsiye ederim eğer iyi bir bilgisayara sahip değilseniz ve PlayStation 4’ünüz var ise.

Warframe’i sizlere en kısa şekilde şöyle açıklayabilirim: Mass Effect + Ninja Gaiden. Uzayda geçen maceramızda antik Tenno savaşçılarını kullanıyoruz. Bu karakterler oldukça rahat hareket edebiliyorlar ve silahın yanında kılıç da kullanabiliyorlar. Bu da onları birer ninja kılıyor denebilir. İşte bu yüzden bu iki oyunu bizlere anımsatıyor Warframe. Bu da güzel bir şey tabii ki. Her iki oyun da kendi alanlarında çok başarılı.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×